Boş Zamanlarda İzleyebileceğiniz En İyi Bilim Kurgu Filmleri

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Bilim kurgu filmleri, olağanüstü şeyler ile bizlere heyecan katıyor ve bu yüzden birçoğumuz bilim kurgu filmleri izlemeyi seviyoruz. Bu listemizde izlemenizi kesinlikte tavsiye ettiğimiz filmleri, en iyi bilim kurgu filmleri başlığında listeleyeceğiz.

İşte En İyi Bilim Kurgu Filmleri:

1) Mesaj (Contact)

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

En iyi bilim kurgu filmleri listemizin ilk filmi; Contact. Filmin hikayesine bakacak olursak; Ellie Arroway, yıllarca süren araştırmalardan sonra, dünya dışı istihbaratın kesin radyo kanıtını bulur ve gizemli bir makine için planlar gönderir. Robert Zemeckis’in yönettiği film, IDMb’de 7,4 puana sahip.

2) 2001: Uzay Yolu Macerası (2001: A Space Oddysey)

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

İsminden anlayabileceğimiz gibi filmimiz uzayda geçiyor. Genel olarak filmin hikayesine bakacak olursak; ay yüzeyinin altına gömülü gizemli bir eseri keşfettikten sonra insanlık, akıllı süper bilgisayar HAL 9000’in yardımıyla kökenlerini bulma arayışına çıkar. Stanley Kubrick’in yönettiği film, IMDB’de 8,3 puana sahip.

3) Ex Machina

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Filmin hikayesine bakacak olursak; son derece gelişmiş bir insansı yapay zekanın insani niteliklerini değerlendirerek sentetik zeka alanında çığır açan bir deneye katılmak üzere genç bir programcı seçiliyor. Alex Garland’ın yönettiği film, IMDb’de 7,7 puana sahip.

4) Geliş (Arrival)

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Arrival’ın hikayesi; bir dilbilimci, dünya çapında on iki gizemli uzay aracı ortaya çıktıktan sonra uzaylı yaşam biçimleriyle iletişim kurmak için orduyla birlikte çalışır. Dennis Villeneuve’nin yönettiği film, IMDb’de 7,9 puana sahip.

5) Yerçekimi (Gravity)

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

İsminden anlayabileceğimiz gibi film, uzayda geçiyor. İki astronot, yaptıkları kaza nedeniyle uzayda mahsur kalırlar. Genel olarak filmde bu iki astronot nasıl hayatta kalmaya çalışıyor? Bunu görüyoruz. Alfonso Cuaron’un yönettiği film, IMDb’de 7,7 puana sahip.

En iyi bilim kurgu filmleri listemiz bu kadardı. Daha fazla bu tarz içerikler için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.