En İyi Fiyat Performans Oyuncu Klavyeleri

Oyun oynarken veya günümüzün çoğunluğunu bilgisayar başında geçirirken klavyemizi oldukça fazla kullanıyoruz. Gün içerisinde binlerce kelime yazıyoruz belki de. Tabii ki günün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren birisi için kullandığı klavye oldukça önemli.

Bu listemizde sizler için en iyi fiyat performans oyuncu klavyeleri başlığında 3 adet klavye listeledik. Bu klavyeler; SteelSeries, Rampage ve Logitech G’nin fiyat aralığına göre kaliteli özellikler sunan ve hissiyat olarak kendini zengin hissettiren fiyat performans kategorisindeki klavyeleri. İsterseniz hiç uzatmadan hemen en iyi fiyat performans klavyeleri listemize geçelim.

İşte En İyi Fiyat Performans Oyuncu Klavyeleri:

Rampage Hydra R6 RGB

Fiyat Performans Oyuncu Klavyeleri

Fiyat Performans oyuncu klavyeleri listemizin ilk klavyesi olarak Rampage Hydra R6 RGB’yi seçmek istedik. Fiyatına göre kullanıcıyı oldukça tatmin eden Rampage’in efsanevi ürünlerinden bir tanesi. Tasarım olarak koyu renklerin hakim olduğu R6 RGB, kırmızı ve siyahın birleştiği güzel bir tasarıma sahip.

Kontrol edilebilir full RGB ışıklandırmaya sahip tuş diziliminin hemen sağ üstünde klavye ışıklarını kapatıp açabileceğiniz ve RGB modlarını FN tuşuna muhtaç olmadan kontrol edebileceğiniz bir adet ayar tuşu bulunuyor. Hemen sağ tarafında ise kolay bir şekilde ses kontrolü yapabileceğiniz bir tekerlek bulunuyor. Klavyemizin hemen altında ise uzun kullanımda bileklerinizin yorulmamasını sağlayan bir adet deri bilek desteği bulunuyor.

Full RGB tuş diziliminin altında ise Blue ve Red switch seçeneklerine sahip Outemu switchler bulunuyor. Bu tuşlar toplam 50 milyon basım ömrüne sahipken, piyasada R6 ile aynı fiyat skalasında bulunan diğer mekanik klavyelere göre oldukça kaliteli ve ses kalitesi olarak ise daha tok bir ses duyabiliyorsunuz.

Rampage Hydra R6’nın şu anki fiyatı 350-400₺ aralığında. En uygun linkleri sizler için aşağıda listeledik, inceleyebilirsiniz.

Trendyol üzerinden satın almak için
Hepsiburada üzerinden satın almak için

Logitech G213

Fiyat Performans Oyuncu Klavyeleri

Fiyat performans oyuncu klavyeleri listemizin ikinci klavyesi ise Logitech G213. Oldukça sade ve minimalist tasarımıyla birlikte hem oyuncuların, hem de gün içerisinde klavyeyi oldukça fazla kullanan kullanıcıların gözdesi bir klavye.

Tasarım olarak tamamiyle siyah sert plastik tabanın üstünde, full RGB tuş dizilimi ve kullanıcıya göz zevki veren bir Logitech G logosu bulunuyor. Hemen sağ tarafında ise caps lock, num lock tuşlarının uyarı ışıkları bulunuyor. G213’ün en sağında ise ses kontrolü yapabileceğiniz bir switch, hemen yanında ise bilgisayarın sesini komple kapatabileceğiniz bir ses açıp kapama tuşu bulunuyor. Hemen onun yanında ise bir adet ışıkları kontrol edebileceğiniz tuş ve Windows tuşunu kitlemenize yarayacak bir oyun modu tuşu bulunuyor.

Tuş yapısı olarak mekanik değil, tamamiyle mebran bir klavye ile karşınızdayız. Oldukça sessiz tuşları ile gece kullanımlarında bile sizi rahatsız etmeyecektir. Klavyemizin şu anki fiyat aralığı 300-350₺ arasında. En uygun linkleri sizler için aşağıda listeledik, inceleyebilirsiniz.

MediaMarkt üzerinden satın almak için
Akakçe üzerinden satın almak için

SteelSeries Apex M400

Fiyat Performans Oyuncu Klavyeleri

En iyi fiyat performans oyuncu klavyeleri listemizin üçüncü ve son klavyesi ise SteelSeries‘in Apex M400 ürünü. Genel olarak SteelSeries’in oyuncular üzerine ürettiği ekipmanları kalitesi ve popülerliğiyle biliyoruz. Apex M400’te bu kategoride sıralayabileceğimiz nadir klavyelerden bir tanesi.

Tasarım olarak siyah tabanın tamamını kaplayan, sadece mavi renk aydınlatması olan bir tuş dizilimine sahip. Hemen sağ üst kısmında ise uyarı ışıkları, hemen üstünde ise SteelSeries’in logosunu görüyoruz. SteelSeries, aynı logoyu yine klayemizin sol tarafında çerçeveye gömülü olarak sergiliyor.

Klavyemizin hemen altında ise SteelSeries QX1 Linear mekanik oyun switch’leri bulunuyor. Bu switch’lerin en sevilen özelliği ise Anti-Ghosting ve N-Key Rollover sayesinde “acaba tuş basmadı mı?” sorusunu akıllardan kaldırıyor olması. Apex M400’ün 60 milyon tuş basım ömrünün olduğunu da unutmayalım.

Klavyenin fiyatı ise 400-500₺ aralığında. En uygun linkleri sizler için aşağıda listeledik, inceleyebilirsiniz.

Adeksstore üzerinden satın almak için
İtopya üzerinden satın almak için

İşte bu kadar!

En iyi fiyat performans oyuncu klavyeleri listemizin sonuna geldik. Bu listemizde sizler için fiyatına göre en uygun klavyeleri listeledik. Bu klavyelerin hepsi sahip oldukları özelliklere göre oldukça uygun fiyatlı diyebiliriz.

Daha fazla bu tarz içerik için Otağ’ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR