Epic Games Ücretsiz Oyunları Hakkında Konuştu

Epic Games Ücretsiz Oyun

Epic Games ücretsiz oyunlarının oyuncuları diğer platformlara da yönlendirdiğini, böylelikle PC pazarına katkıda bulunduklarını söyledi.

Epic Games Store’un dağıttığı bedava oyunlar oyuncular tarafından rağbet görmeye devam ediyor. Ücretsiz oyunlarla beraber Epic Games, amaçladıkları şekilde, oyuncuları kendilerine doğru yönlendirmeyi başarıyor. Öyle ki bu ücretsiz dağıtımlar hem Epic Games’e hem de, iddia ettiklerine göre, PC pazarına tahmin ettiklerinin çok çok üzerinde oyuncu çekmiş durumda. Epic Games CEO’su Tim Sweeney konu hakında şunları söyledi:

Ücretsiz oyunlar yapımcı şirketler için de iyi oluyor. İnsanlar para harcamak istemeyeceği oyunları bedava deneyip beğenebiliyorlar, bu sayede diğer platformlardaki satışlar da artıyor.

Tim Sweeney
Epic Games Ücretsiz Oyun

Epic Games Ücretsiz Oyunları Pazara Katkıda Bulunuyormuş

Tim Sweeney sözlerine şunları da ilave etti:

Ücretsiz oyun sistemi gayet cesurca bir yaklaşım. An itibariyle pazar payımız %15’e çıktı ve artmaya devam ediyor. İşin bizi en çok güldüren tarafı ise Steam’den yüzlerce oyun alan kullanıcıların bizi baş düşmanları olarak görmesi. İnanın bana, bu gerçekten komik.

Tim Sweeney

Peki ya siz Epic Games Store’un yükselişi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu şekilde yükselmeye devam ederek Steam’ın yerine geçebilirler mi?

Epic Games Ücretsiz Oyun

Gelişmelere hızla ulaşmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın !