Eski Nesil Xbox Üretimleri Durdurulmuş Olabilir

Yeni nesil konsolların çıkmasına aylar kala kullanıcılar birçok sitede eski Xbox üretimleri durdurulduğu söylentileri ortaya çıktı. Konsollarının “tükendi” ya da “üretimi yapılmıyor” şeklinde işaretlendiğini fark edildi.

Yeni nesil konsolların çıkışı yaklaştıkça, eski konsolların akıbeti de merak konusu oluyor. Dünyanın farklı noktalarından kullanıcılar kendi kullandıkları elektronik mağazaların sitelerinde eski konsollarının “tükendi” ya da “yapımı yapılmıyor” şeklinde işaretlendiğini fark etti. Türkiye’de ise eski konsolları hala birçok sitede satışta gözüküyor.

Eski Xbox Üretimleri Durdurlmuş Olabilir

Öte yandan konsollardan sorumlu iş planlamacısı Dan Tavares, iddianın Twitter’a taşınması üzerine One S konsolunun hala üretildiğini söyledi. Diğer konsollar içinse herhangi bir yanıt vermedi. Ayrıca yeni nesilde Microsoft iki yeni konsol ile karşımıza çıkacak: Series X ve Lockhart. Eğer Microsoft, One S’in yapımını bırakmazsa yoluna bu üç konsol ile devam edebilir. 360’ın satışları da, One çıktıktan birkaç yıl sonrasına kadar devam etmişti.

Xbox Üretimleri Dur

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR