Fenerbahçe Teknik Direktör Çıkmazını Hala Çözemedi

fenerbahçe teknik direktör

Korona virüsünden dolayı ligler tatil edilmeden birkaç hafta önce Ersun Yanal ile yollarını ayıran Fenerbahçe teknik direktör çıkmazını hala çözemedi.

Ersun Yanal’ın Fenerbahçe’deki kötü gidişatı, kendisine verilen ikinci şansa rağmen, durduramaması yolların ayrılmasındaki en büyük etken oldu. Özellikle Galatasaray hezimetinden sonra taraftarla da bağı kopan Ersun Yanal, kötü bir şekilde ayrılmak zorunda kalmıştı. Bu erken ayrılığın sebebini birçok futbol yorumcusu Başkan Ali Koç’un takıma erkenden yeni bir teknik direktör bularak gelecek sene için planlamalara başlamak istemesi şeklinde yorumlamıştı.

Yeni Fenerbahçe Teknik Direktörü Kim Olacak?

fenerbahçe teknik direktör

Yeni teknik direktör seçiminde açıkça zorlanan Fenerbahçe’nin önündeki en büyük bariyer maddiyat olarak göze çarpıyor. İddialara göre Fenerbahçe’nin, her Türk takımının da olduğu gibi, içerisinde bulunduğu maddi zorluklar düşük çalışma bütçelerine ve bu bütçeler de teknik direktörlerin Fenerbahçe’ye sıcak bakmamasına sebebiyet veriyor. Ayrıca iddialara göre Başkan Ali Koç’un yabancı teknik direktör arzularına rağmen, Fenerbahçe içerisindeki bazı isimlerin yerli Erol Bulut’u teknik direktör olarak istedikleri de konuşuluyor. Şüphesiz ki Fenerbahçe’nin teknik direktör görüşmelerindeki en büyük sorunlarından biri de korona virüsü. Korona virüsü Fenerbahçe’nin yabancı teknik direktörlerle daha net ve birebir görüşme yapmasına engel oluyor. Biz, ülkemiz ve dünya Covid-19 krizini atlatınca gelecek sezonki yeni Fenerbahçe teknik direktörünün de belli olacağına inanıyoruz.

Daha fazla haber için Otağ‘ın Twitter ve İnstagram hesaplarını takipte kalın!