Fiat ve BiTaksi İş Birliğinde Yeni Dönem Başlıyor

Koronavirüs pandemisi nedeniyle etkilenen ulaşım sektöründeki taksiler için, Fiat ve BiTaksi iş birliği ile kabinli taksiler geliyor.

Günümüz ulaşım sektöründe önemli bir paya sahip olan taksiler için yeni adımlar atılmaya başlanıyor. Koronavirüs tehlikesi nedeniyle kısıtlı yolcu sayısı ve çeşitli kısıtlamalar ile hizmete devam eden taksiler için, Fiat ve BiTaksi yeni bir modeli ortaya sundu. Türkiye’de ilk defa hayata geçecek olan “kabinli taksi” , toplum sağlığını korumaya yönelik önemli bir proje olarak hayata geçirilmeyi bekliyor.

fiat ve bitaksi iş birliği

Fiat ve BiTaksi İş Birliği ile Kabinli Taksi

Kabinli taksi projesi, sürücüler ve yolcular arasında temas seviyesi en aza indirgenerek virüsün yayılmasının önününe geçmeyi amaçlıyor. Böylelikle yolculukların daha güvenli geçeceğini söyleyebiliriz. Kabinli taksi çağırmak isteyen yolcular ise, ilgili mobil uygulamadan “kabinli taksi” seçeneğini seçerek taksi çağırabilecekler. Ayrıca mobil uygulama üzerinden kartla ödeme seçeneğiyle ödeme kolaylığı sunan firma, teması sıfıra indirmek için çeşitli önlemler de almış durumda.

Şirketin Genel Müdürü Kaan Sancaklı şunları söyledi:

BiTaksi olarak, 2013 yılından beri yolcu ve sürücülerimizi bir araya getiriyoruz. Kurulduğumuz zaman itibarı ile şuana kadar 35 milyon yolculuk gerçekleştirdik. Yeni normale geçiş sürecinde endişeli temkinli davranan yolcularımız için Fiat iş birliğiyle bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik.

fiat ve bitaksi iş birliği

Fiat ve BiTaksi iş birliğini sizlere sunduk. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR