Fiyat Performans Realme 6 Pro Yorum ve İnceleme

Fiyat performans Realme 6 Pro yorum ve inceleme yazısına hoş geldiniz. Kısa ve öz şekilde, ilgili cihazı değerlendireceğiz.

Yıllar geçtikçe, telefon pazarında bütçe dostu telefon markaları gittikçe pazarı domine etmeye başladı. Bunun en büyük sebebi ise sundukları üst segment özelliklere karşın, rakiplerine nazaran müşterilerinden daha az ücret talep ediyorlar. Oppo’nun alt markası olan Realme işte bunlardan bir tanesi, üstelik 90hz ekran akıcılığını müşterilerine sunuyor.

Realme 6 Pro sunduğu fiyat ile içerdiği özellikler ile rakiplerini kıskandıracak düzeye erişmiş vaziyette. İddialı telefon, Qualcomm Snapdragon 720G ve Qualcomm Adreno 618 ekran biriminin yanında 8GB Ram ve 128 GB hafıza özellikleriyle göz dolduruyor. Daha da fazlası, cihaz bir MicroSD kart ve iki NanoSIM için hala boş yere sahip durumda. WiFi performansı, NFC, Bluetooth gibi özellikler rakip telefonlara göre ortalama düzeyde olmasına rağmen yüz tanıma ve parmak izi sensörü ise dönemine uygun, hızlı ve güvenilir şekilde çalışmakta.

fiyat performans Realme 6 Pro Yorum ve inceleme

Fiyat Performans Özellikleriyle Realme 6 Pro Yorum ve İnceleme

90hzlik ekran yenileme özelliği ile birlikte ortalama 4000 TL’lik fiyatıyla Realme 6 Pro yorum ve incelemesindeki çıkarımımız cihazın rekabete girmekte hiç zorluk çekmiyor. Zorluğun aksine, rakiplerine büyük bir çelme takıyor. Ekranın renk modunda ise kullanıcı istediği gibi kendi renk tercihlerini yapabiliyor. Ekran parlaklığının gözleri yorabilme ihtimaline karşın bir takım önlemler de alınmış gibi görünüyor. Kısacası, PWM oranı insanı rahatsız etmeyecek düzeyde.

fiyat performans Realme 6 Pro Yorum ve inceleme

Güncel pazara yönelik telefona yapılan testlerde büyük bir kusura rastlanmazken, telefonun ekran koruyucusu dokunmatik işlemler konusunda gereksiz şekilde kullanıcıya zorluk yaşatıyor. Bu nedenle, bu ince kusura sebep olan ekran koruyucunun değiştirilmesi veyahut kaldırılması kanaatinde olan birçok kişi var. Bu kusur kullanılabilirliğin oranını oldukça azaltmakta, eğer ki kısa bir süre içerisinde bu sorun ortadan kaldırılmazsa, telefonun piyasasını ciddi anlamda etkileyeceği tahminler arasında. Bugünlerde üst segment telefon hasreti çekiyorsanız ve bütçeniz yetmiyorsa, bu iddialı telefona bir göz atmanızda yarar var.

Fiyat performans telefon Realme 6 Pro yorum ve inceleme yazımızın sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR