Ford Çalışanları Polis Araçları İstemiyor

Dünya’nın büyük otomobil şirketleri arasında gösterilen Ford çalışanları şirket yöneticilerinden polis aracı üretmeyi ve satmayı bırakmalarını istedi.

Jalopnik’e göre firmadaki işçiler şirketin liderlerinden polis aracı üretmeyi ve satmayı bırakmalarını istedi. Ford çalışanlarının bu isteğinin sebebi ise; ülkenin ulusal ırkçı hareketleri ve George Floyd’un öldürülmesinin ardından artan saldırılar. Firma, kolluk kuvvetleri için özel olarak tasarlanmış araçlar yapmak ve satmak konusunda pazarın üçte ikisini oluşturuyor. ABD’nin önde gelen otomobil üreticisi konumunda bulunan şirketin hangi adımları atacağı merak konusu olmuş durumda.

Ford Çalışan

Ford Çalışanları Polis Araçları Konusunda Kararlı

George Floyd’un ölümünden sonra başlayan ulusal protestolar,bazı Ford çalışanlarına şirketin polisle ilişkisini yeniden düşünmeleri için ilham verdi. Bu sorunlar yakın zamanda yapılan belediye toplantılarında gündeme geldi ve şimdi firmanın Afrika Ataları Ağı (FAAN) işçileri arasında bulunan siyahi işçiler dahil olmak üzere şirketten “geliştirme, üretim ve satışı durdurmalarını” isteyen bir mektup yayınladılar. Jalopnik’e göre şirketin 15 Temmuz’a kadar bir açıklama veya işçilerin isteklerine cevap vereceğini söylüyor.

Ford Çalışan

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR