Fortnite Yeni Nesil Unreal Engine 5’e Geliyor

Fortnite

Epic Games, Fortnite’ı lansman sırasında yeni nesil sistemlere getirdiğini ve oyunu 2021’in ortalarında yeni ilan edilen Unreal Engine 5’e taşıyacağını söylüyor.

Oyunda ilerlemeler ve satın almalar devam edecek ve oyuncular nesiller boyu oynayabilecek. Epic, süreç hakkında kısa bir SSS sağladı.

Fortnite

“Bomba gibi bir haberle karşınızdayız: Fortnite’ı yeni nesil konsollar çıktığı anda onlarda da oynayabileceksiniz! Oyun, sevdiğiniz ve bildiğiniz haliyle kalmaya devam edecek ama aynı zamanda yepyeni konsolların özelliklerinden de tam gaz faydalanacak.

Daha detaylı bilgileri önümüzdeki aylarda, konsolların çıkış tarihi yaklaştıkça sizinle paylaşacağız. Ondan önce, aklınıza takılabileceğini düşündüğümüz bazı soruları siz sormadan yanıtlamak istiyoruz.

BU TAMAMEN YENİ BİR FORTNİTE MI?

Hayır, bu oyunun yeni bir sürümü değil. Yalnızca, yeni nesil konsolların barındırdığı yeni donanımlar ve özelliklerden faydalanmak için daha iyi hale getirilmiş bir Fortnite olacak.

YENİ NESİL KONSOLLARIN SAHİP OLDUĞU DONANIMLARDAN NASIL FAYDALANACAK?

Şu anda ayrıntıları paylaşamıyoruz fakat kısaca daha güçlü donanımların, performansı ve görselliği geliştirmemize olanak sağladığını söyleyebiliriz. Yeni nesil konsollara çıkaracağımızsürümü Unreal Engine 4 ile geliştirilmiş olacak. 2021’in ortalarında ise Fortnite’ı Unreal Engine 5’e taşıyacağız.

FORTNİTE HESABIM, İLERLEMEM VE SATIN ALDIĞIM EŞYALARIM DA TAŞINACAK MI?

Hesabınızın, ilerlemenizin ve eşyalarınızın taşınabilmesi için farklı nesil konsollar ve platformlar arasında geçişi desteklemeyi planlıyoruz.

YENİ NESİL KONSOLLARDA PLATFORMLAR ARASI OYNAMAYI DESTEKLEYECEK Mİ?

Platformlar arası oynamayı, mevcut ve yeni nesil konsollar da dahil olmak üzere tüm platformlarda destekleme niyetindeyiz.

MEVCUT OYUN PLATFORMLARINI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Evet, var olan platformların desteği ile yeni nesil konsolların desteğini bir arada yürütmeyi planlıyoruz.”

Epic, kendi web sitesinden kısa bir SSS yayımladı. Süreç hakkında önümüzdeki günlerde nasıl gelişmeler olacak? Hep birlikte göreceğiz.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.