Friends Bilinmeyenler – Sitcom Efsanesinin Detayları

friends bilinmeyenler

Sitcom türünün efsane dizisi Friends bilinmeyenler listesi ile karşınızdayız. Bu listede o güzel mazilere geri dönmenizi sağlayacak detaylar mevcut. Dilerseniz Friends bilinmeyenler listemize başlamadan önce dizi hakkında birkaç şey söyleyelim…

Rachel’a tutkuyla hayran bırakan, insanı dertlerinin hepsinden uzaklaştırmayı başarann, New York’ta yaşama fikrini ciddi ciddi düşündüren, niye benim de böyle bir ortamım yok be kardeşim dedirten, bu anlamda da insanı üzen, dolasıyla da özendiren hepimizin hayatı Friends’teki kadar eğlenceli, dolu dolu olsa, bir de Rachel gibi tatlı mı tatlı güzel mi güzel bir sevgilim olsa dedirten, her şeye rağmen var olmuş olmasına şükrettiğimiz dizi. Friends, çoğumuz için belki de kendi hayatımızdan kaçış yeriydi. Sizi eski günlere götürecek bir liste hazırladık. Umarız içinizdeki özlemi bastırabilmişizdir.

Friends Bilinmeyenler Listesi

Arquette Family

Monica karakterine hayat veren Courteney Cox, beşinci sezonun sonunda evlenip eşinin soyadını almıştır (Arquette). Bunun üzerine “The One After Vegas” bölümünün introsunda bütün oyuncuların adlarının yanına “Arquette” soyadı da eklenmiştir.

Friends Bilinmeyenler

Rachel ve Saçı

90’lı yıllarda popüler oyuncuların yaptığı her şey moda olduğu için, Jennifer Aniston‘ın canlandırdığı Rachel karakterinin ilk sezondaki saç kesimi kadınlar arasında büyük bir akım başlatmıştı ama gelin görün ki Jennifer Aniston, o zamanlardaki saçından nefret ettiğini söylemiştir.

Friends Bilinmeyenler
(Friends Bilinmeyenler Listesi)

Chandler ve Monica

Hepimizin çok sevdiği bir çift olan Chandler ve Monica çifti aslında sonradan kurgulanmıştır. Dizi daha yayınlanmadan önce senaristler Monica ile Joey (Matt LeBlanc) karakterleri arasında büyük bir aşk planlamıştır. Zamanla bu plana uyulmamış ve ortaya harika bir kimya çıkmış. İyi ki plana bağlı kalınmayıp “Mondler” çiftini izleyebilme şansını bize vermişler.

Friends Bilinmeyenler

David Schwimmer

Ross karakterini canlandıran David Schwimmer‘in sadece oyunculuk alanında yeteneği yoktur. Oyuncu, Friends dizisinin tam tamına 10 bölümünün yönetmenlik koltuğunu devralmıştır.

Friends Bilinmeyenler

Courtney Cox ve Hamileliği

Dizinin bitimine çok az kala Courteney Cox (Monica) hamile kalmış, ama diziye göre hamile kalmaması gerektiğinden o bölümlerden sonra hep bol elbiseler giydirmişler.

Friends Bilinmeyenler

Jennifer Aniston ve Emmy

Dizi sayısız ödüle sahiptir. 2002 yılında sekizinci sezonuyla “En iyi komedi dizisi” alanında Emmy ödülü kazanmıştır. Courteney Cox (Monica) dışındaki diğer bütün oyuncular ise Emmy ödülü adaylığına sahiptir ama sadece Jennifer Aniston (Rachel Green) o adaylıklardan kazanan olarak dönmüştür.

Friends Bilinmeyenler
(Friends Bilinmeyenler Listesi)

Oyuncular ve Maaşları

10 sezon boyunca altı oyuncu arkadaş hiç birbirlerinden daha fazla ücret almamıştır ve hepsine ödenen miktar aynı oranda artmıştır. Diziye ilk başladıklarında 22.500 dolar kazanırken, ikinci sezona başlandığında karaktere göre ücretlerde değişikliğine gidilmek istenmiş ancak oyuncular bunu kabul etmeyip diziyi boykot etmiştir. Neyse ki yapımcılar bu sorunu çözmüş ve bizi diziden mahrum bırakmamışlardır. Dizinin son sezonuna gelindiğinde oyuncuların bölüm başına aldıkları ücret 1 milyon dolara kadar çıkmıştır.

Friends Bilinmeyenler

Bruce Willis

Chandler karakterine hayat veren Matthew Perry, “The Whole Nine Yard” filmindeki rol arkadaşı Bruce Willis ile bir iddiaya girmiştir ve iddiayı kazanan taraf olan Matthew Perry olmuştur. Bunun karşılığında Bruce Willis, dizide ücretsiz oynamayı kabul etmiştir. Dizinin yapımcıları ona ücretini ödemiştir ancak o parayı bir hayır kurumuna bağışlamıştır. İddiasının arkasında durup hiç para almadan konuk olan oyuncu Bruce Willis‘i bu hareketiyle ne kadar övsek az.

Friends Bilinmeyenler
(Friends Bilinmeyenler Listesi)

Tom Selleck (Richard)

Dizi gerçek seyirci önünde çekiliyordu. Bu da dizide kahkaha efekti gibi bir şey yok demek oluyor, seyirciler sette oturup izliyor. Tom Selleck (Richard) sette ilk sahnesini çekerken seyirciler o kadar tezahürat yapmış ki, Richard’lı sahneleri sonradan seyircisiz şekilde tekrar çekmek zorunda kalmışlar.

Friends Bilinmeyenler

Beyaz Köpek Heykeli

Joey, Chandler’ın evinden ayrıldıktan sonra bir dünya eşya almıştı hatırlarsınız. Beyaz bir köpek heykeli vardı. O heykel Jennifer Aniston oyunculuk kariyerine başladığında şans getirmesi için bir arkadaşı tarafından verilmiş ona. Sonrasında Jennifer, dizide 1 bölüm kullanılması için getirmiş, yapımcılar da çökmüş üstüne dizinin malı olarak kalmış.

Friends Bilinmeyenler

Celebrity List

Hatırlarsınız oyuncuların “Celebrity List” olayı vardı. Eğer şansları olursa yatabilecekleri 5 kişi adını yazmışlardı. Ross’un listesinde olan Winona Ryder ve Susan Sarandon sonradan diziye konuk oyuncu olarak katılmışlardır.

Friends Bilinmeyenler

How You Doin’

Joey’in efsane tavlama sözü “How you doin” 2005 yılında bir gazetede televizyonun en iyi 4. tavlama sözü seçilmiş.

Friends Bilinmeyenler

Friends Bilinmeyenler – Sitcom Efsanesinin Detayları adlı listenin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!