Friends ve Will&Grace Oyuncusu Mary Pat Gleason Öldü

Mary Pat Gleason öldü

FriendsSex and the City ve Will & Grace’deki rolleri ile tanınan Mary Pat Gleason, 70 yaşında öldü.

Aktristin yeğeni John Brostrom, Gleason’ın rahim kanserinden öldüğünü ET’ye açıkladı. Brostrom, Gleason’ın 2015 yılında kanseri yendiğini ancak yakın zamanda nüksettiğini söyledi.

Brostrom, koronavirüs pandemisi nedeniyle ailesiyle arkadaşlarının hastanede ve daha sonra bir rehabilitasyon tesisinde Gleason’u ziyaret edemediklerini açıkladı. Gleason’un bir arkadaşının evine taşındığını ve burada hayatının son beş haftasını vefat etmeden önce geçirdiğini de belirtti.

ET’ye açıklamalarda bulunan Brostrom “Ona çok iyi baktılar, ailesi daha iyi bir bakım isteyemezdi.” dedi. Hollywood topluluğunda çok sevildiği ve saygı duyulduğu için de teşekkür etti.

Mary Pat Gleason öldü

Deneyimli Aktris Mary Pat Gleason Öldü, Kendisi 100’den Fazla Film ve TV Geçmişine Sahip

Gleason’a övgüler sosyal medyada da hızla yayılıyor. Mary Pat Gleason ölümü hakkında Allison Janney şunları yazdı: “Biz vedayı dün öğrendik. O bizim ailenin bir parçasıydı ve biz onu çok severdik. O bizim favori konuk yıldızlarımızdandı. Nazik kalbi ve sıcak gülümsemesi özlenecek. ”

Oyuncu Ron Fassler, IMDB sayfasında 174 film ve TV geçmişi olduğunu ortaya koyan Gleason’u “Tanıdığım en sevdiğim ve en tatlı insanlardan birisi.” olarak nitelendirdi. Son olarak da Mary Pat Gleason ölümü hakkında şunları söyledi: “Harika bir oyuncudan çok daha fazlasıydı. O, türünün tek örneğiydi. O kadar şefkatli, o kadar komik ve o kadar nefisti ki varlığı ve gülen yüzü olmadan bir dünya hayal etmeyi zor buluyorum.”

Gleason, kariyerine 1980’lerin sonunda NBC pembe dizisi Texas’ta rol alarak başladı. O zamandan beri Saved by the Bell, Murder, She Wrote, Friends, Will & Grace, Sex and the City, Desperate Housewives, Family Matters, NCIS: Los Angeles, Grey’s Anatomy, Partners, Mama’s Family ve daha fazlasında rol aldı.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.