Fujifilm Kameraları Web Kameralarına Dönüştürmek İçin Fujifilm X Webcam’ı Yayınladı

Fujifilm X Webcam

Fujifilm, belirli X serisi ve GFX serisi aynasız kameraları ultra yüksek kaliteli web kameraları olarak kullanmanızı sağlayan Fujifilm X Webcam yazılımını yayınladı. Fujifilm uygulaması, USB girişi aracılığıyla bilgisayarınızla bağlantı kurmanızı ve bilgisayarınız üzerinden daha kaliteli görüntü elde etmenize olanak sağlar. Hatta Fujifilm’in ünlü film simülasyon modlarını bile kullanabilirsiniz.

COVID-19 salgını, uzaktan çalışmaya geçiş nedeniyle web kameralarına benzeri görülmemiş bir talep getirdi. Canon zaten daha önce bu tarz bir girişimde bulunmuştu. Son zamanlarda kameralarda olan artışı fırsat bulup, Fujifilm de böyle bir girişimde bulunmuş olmalı.

Dizüstü web kamerası ile Fujifilm X Webcam ile bağlanan kameranın karşılaştırılması şöyle:

Fujifilm X Webcam

Fujifilm X Webcam

Yukarıda, dizüstü bilgisayarının yerleşik 720p web kamerasından bir resim var. Altta ise bilgisayarına bağlı aynasız Fujifilm fotoğraf makinesi ile çekilmiş bir çekim var.

Fujifilm X Webcam, X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T2, X-T3, X-T4 ve tüm GFX kameraları ile çalışır. Uygulama ücretsizdir ve şu anda yalnızca Windows bilgisayarlar için kullanılabilir. İşte nasıl kullanılacağına dair bir eğitim:

Diğer Otağ içeriklerine göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!