George Floyd Protestosu İçin TV Yayınlarından Destek!

George Floyd protestosu için olağandışı bir hareketle, Netflix, Amazon, Hulu, HBO, Starz ve diğer büyük Hollywood oyuncuları, George Floyd’un ölümünü reddeden ülke çapında devam eden protestoların ortasında Black Lives Matter hareketini desteklemek için kurumsal sosyal medya hesaplarını kullanıyor. Ayrıca, Paramount’un CEO’su Jim GİANOPULOS, çalışanlara bir iç not gönderdi ve “siyah topluluğun çok fazla üyesi ırksal adaletsizlik yoluyla nefeslerini çaldılar.” ifadelerini kullandı

George Floyd Protestosu Olaylarına Netflix Destek Verdi!

Netflix Cumartesi öğleden sonra bir Tweet attı, “Sessiz olmak suç ortağı olmaktır. Siyah hayatlar önemli. Bir platformumuz var ve siyah üyelerimize, çalışanlarımıza, yaratıcılarımıza ve konuşma yeteneğimize karşı bir görevimiz var.”

Bu protesto sırasında, yönetmen Ava DuVernay ve “Orange Is the New Black” ve “Mrs. America” yıldızı Uzo Aduba da dahil olmak üzere platformda övgüler çekti.

Ve Cuma günü YouTube, “ırkçılığa ve şiddete karşı dayanışma içinde duruyoruz. Topluluğumuzun üyeleri incindiğinde hepimiz incindik. Sosyal adaletsizliği ele alma çabalarını desteklemek için 1 milyon dolar vaat ediyoruz.”

Özellikle, Disney’in sahibi olduğu Hulu bir tweet attı ve Instagram’a “Siyah hayatları destekliyoruz. Bugün ve her gün. Görülmüşsün. Duydum seni. Seninleyiz.”

Başka hiçbir Disney kurumsal marka bu konuda açıklama yapmış gibi görünmüyor.

Çeşitli WarnerMedia entertainment markalarının sosyal medya hesaplarından destek geldi. HBO, HBO Max, TBS, TNT, Twitter tutamaçlarını #BlackLivesMatter olarak değiştirdi ve aşağıdaki tweeti yayınladı:

Amazon Studios, Twitter ve Instagram’da “Birlikte siyah topluluklarla — meslektaşlarımızla, sanatçılarımızla, yazarlarımızla, hikaye anlatıcılarımızla, yapımcılarımızla, izleyicilerimizle — ırkçılık ve adaletsizliğe karşı mücadelede tüm müttefiklerimizle birlikte duruyoruz.”

Amerika’da yaşanan George Floyd protestosu dizi ve film platformlarından destek geldi. Bu olaylar karşısında dizi veya film projesi gelir mi veya söz konusu olan olaylara yapılan halihazırdaki projelerin PR’ı yapılır mı şimdilik söylemesi zor.

george floyd protestosu

Daha fazlası için Otağ‘ı, İnstagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!