Glitch, Maliyeti Azaltmak İçin Çalışanları İşten Çıkarıyor

glitch şirketi

Glitch, maliyetleri düşürmek ve “uzun vadeli uygulanabilirliği “sağlamak için Perşembe günü” önemli sayıda çalışanı ” işten çıkardı. Glitch, piyasa koşulları nedeniyle “işletme maliyetlerini önemli ölçüde düşürmek” zorunda olduğunu söyledi.

Anonim kalmak isteyen iki eski çalışana göre en az 18 kişi işten çıkarıldı. Kaynaklar, Şirket, işten çıkarmalardan önce yaklaşık 50 çalışanı olduğunu söyledi. Glitch, kaç çalışanın işten çıkarıldığı hakkında yorum yapmayı reddetti. Şirket, işten çıkarılan çalışanlara “kıdem tazminatı, sağlık sigortası ve yeni iş bulma desteği” sunduğunu söyledi.

Glitch CEO’su açıklamalarda bulundu:

CEO Anil Dash, işten çıkarılmaların “zorlu bir ekonomide son derece rekabetçi bir alanda küçük bir şirket” olmasının sonucu olduğunu tweetledi.

Bu hafta Glitch’te işten çıkarmalar yaptık. Bağlam beklediğiniz şeydir: Zor bir ekonomide rekabet gücü yüksek bir alanda küçük bir şirketiz. Ancak bu iyi insanlar, tüm ekibimizin ve topluluğumuzun minnettar olduğu son derece değerli çalışmalar yaptılar.

– Anil Dash (@anildash) Instagram Profilini Görüntüle 22 Mayıs 2020

Şirket, 2017 yılında Fog Creek yazılımı olarak bilinen bir kodlama platformudur. Platformun ilginç bir görünümü var ve kullanım kolaylığını vurguluyor.

Hizmet, son üç yılın neredeyse tamamını kullanmak için tamamen ücretsiz. Platform, bir ay öncesine kadar abonelik hizmeti başlatmıştı. Kullanıcılara genişletilmiş yetenekler için aylık 10 ABD doları ödeme olanağı sunmuştu. Hizmet, her iki kaynağa göre yavaş bir başlangıç ​​yaptı ve lansmanı, “ezici” olarak nitelendirdi.

Glitch çalışanları Mart ayında, Amerika’nın iletişim işçileri altında bir birlik oluşturmak için oy kullandı ve onları organize eden ilk teknoloji şirketlerinden biri haline getirdi. Birlik, gönüllü olarak tanımayı kabul etti ancak sendika henüz şirketle bir sözleşme yapmamıştı.

Şirket, 2018’de 30 milyon dolarlık fon topladı. Fonun, şirketin iddialı vizyonunu “uygun bir platform ve topluluk inşa etmesine” izin vereceğini söyledi.

Daha fazlası için Otağ‘ı, İnstagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!