Godfall çevrimdışı oynanamayacak

Her ne kadar çevrim içi bir servis oyunu olmasa da Godfall çevrimdışı oynanamayacak.

Yeni neslin ilk duyurulan oyunlarından birisi olan Godfall, internet bağlantısı olmadan oynanamayacak. Oyunu ister co-op olarak arkadaşlarınızla birlikte, isterseniz de kendi başınıza deneyim edebileceksiniz. Ancak tüm oyunu kendi başınıza oynasanız bile, internet bağlantısı şart olacak. Benzer bir uygulamaya Simcity’de şahit olmuştuk. Oyuncular tarafından büyük eleştiriler ile karşıya karşıya kalan oyun satış anlamında başarısız olmuş ve bu durum köklü serinin tabutuna son çiviyi çakmıştı. Her ne kadar artık yıl 2013 olmasa da, oyuncular kendi başlarında deneyimledikleri oyunlarda sürekli internete bağlı kalmak istemeyebilirler. Bu durumun Godfall‘ın satışlarını etkileyip etkilemeyeceğini oyunun çıkış tarihi olan 12 Kasım 2020’de göreceğiz.

Godfall çevrimdışı oynanamayacak

“Hilelerin engellenmesi için Godfall çevrimdışı oynanamayacak.”

Tek başına oynayabildiğiniz böyle bir oyunda çevrimiçi bağlantının zorunlu tutulmasının sebebi olarak hileleri engellemek olduğu söyleniyor. Çünkü hem co-op hem de tek kişilik modda kullandığımız karakterin özellikleri ve eşyaları tamamen aynı. Bu yüzden çevrimdışı olarak tek kişilik modda hile yoluyla avantaj kazanıp co-op moduna girilmesi istenmiyor. Ancak PvP modu bile bulunmayan bir oyunda hileleri engellemenin ne kadar gerekli olduğu da ayrı bir tartışma konusu. Godfall Playstation 5 ve PC için çıkış yapacak.

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak ve daha fazla oyun haberleri için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR