Göktürk Filmi Hakkında Yeni Detaylar Geldi

Göktürk Filmi

Göktürk filmi hakkında çok yeni detaylar geldi. Imdb’ye göre en iyi Türk askeri filmi olan Dağ 2’nin yönetmeni Alper Çağlar’ın yeni sinema serisi Göktürk hakkında yeni detaylar paylaşıldı.

Göktürk Filmi Hakkında Öğrenilen Detaylar

20 Haziran’da Alper Çağlar, Göktürk serisinin ilk filmi hakkında birçok detayı Twitter aracılığıyla izleyicilerle paylaştı. İlk film için, 2 ana karakterin ve 1 yan karakterin hazır olduğunu -isimlerini hâlâ gizli tutuyor-, Türk konseptçilerin sahneleri tasarlamakta olduğunu ve filmin müziklerini besteleyecek olan Jaeger ile senaryodan sahne skorlamaya başladıklarını duyurdu. Ayrıca, kılıç eğitimi için Disney’den Amerikalı kılıç ustalarıyla ve zırhlar için de Türk zırhçılarla anlaşmaya vardığını ekledi.

Göktürk Filmi
Alper Çağlar tarafından paylaşılan konsept afiş.

Göktürk Ne Zaman Yayınlanacak?

Bununla birlikte şunları da ekledi:

Çekim 3 aşamalı gidecek. Film farklı mevsimlerde geçiyor. Beklerken çok çile çekeceksiniz. Kamera ve lenslere daha önemlisi bükey LED destekli (Mandalorian’daki teknoloji) CGI için yatırıma girişiyoruz. Atlar hazırlanıyor. Akhal-Teke zor iş. Ferrari değerinde Kamera ve Large Format lenslerini kullanmak için EU kanadında görüşmeler sürüyor. Boyumuzdan büyük işlere kalkışıyoruz, kut lazım kut!

Alper Çağlar
Göktürk Filmi

Göktürk Filmi Çıkış Tarihi

Türkiye’nin Lord of The Rings’i olacağı söylenen serinin ilk filmi için çekimlerin 2020 Ağustos ayında başlanacağı söylenmişti. İkinci film (Kırk Türk) ve serinin son filmi olan Son Göktürk’ün de ilerleyen yıllarda yayınlanması planlanmıştı. Ancak, Göktürk de Covid-19 yüzünden çekimleri ertelenen filmler arasına girdi.

Yönetmen Alper Çağlar “2021 sonu için umutlu ve zorunluyum yoksa Dağ 3, 2023’e yetişmeyecek.” diyerek filmin çıkış tarihi hakkında ilk kez konuştu. Ayrıca, herhangi bir aksilik çıkmazsa 2020 bitmeden filmden kısa bir video görme ihtimalimizin de olduğunu söyledi.

Göktürk Filmi Hakkında Yeni Detaylar Geldi adlı haberinin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.