Goofy bir köpek mi?

Goofy bir köpek mi? Yıllardır Disney hayranları tarafından sorulan sorulardan biri. Karakterin ilk ne zaman yaratıldığını ve tanıtıldığını 1932’den beri soruyorlar. Neyse ki Bill Farmer, 30 yılı aşkın bir süredir Goofy ve Pluto’yu dile getirdiği için bu gizem hakkında bir fikir sahibi. Farmer, yakın zamanda yapılan bir röportajda; “Goofy hala inanılmaz derecede popüler.” dedi.

Goofy bir köpek mi?

Goofy ilk tanıtıldığında Dippy Dawg ve sonra Goofy olarak biliniyordu. Ancak Goofy, yıllar içinde bir dizi ismi haline gelmiştir. Ama o gerçekten bir köpek mi? Bill Farmer yeni bir röportajda bunu söylemek zorundaydı.

Farmer: “O bir köpek değil. Pluto bir köpek ama Goofy köpek ailesinde bulunuyor ancak köpek değil. O bir Goofy.”

Goofy bir köpek mi?

Bill Farmer, Goofy söz konusu olduğunda bilgiye sahip birisi. Bu yüzden, Goofy’nin bir köpek olmadığını söyleyebiliriz. Goofy için Wikipedia’da antropomorfik (1) köpek olarak bilgi verilmekte. Bununla birlikte, Disney’in Goofy’yi resmen bir köpek olarak etiketlediği anlaşılıyor, bu nedenle Farmer suları eskisinden daha da karanlık hale getirmiş olabilir.

Evet, Goofy’nin hala tam olarak ne olduğunu bilemiyoruz ancak A Goofy Movie yayımlanmasının üstünden 25 yıl geçmesine rağmen hala aşırı derecede popüler. Bu kadar zaman sonra insanların hala A Goofy Movie’ye ilgi göstermesinin sebebi neler olabilir? Bill Farmer, Disney hayranlarının Goofy’e bu kadar ilgi göstermesinin nedenini bildiğine inanıyor.

Farmer: “Goofy her zaman fevkalade popüler bir karakter ama onu şefkatli bir babanın rolüne ve Max ile arasındaki ilişkiye koymak, birçok insanın ilgisini çekmektedir. Demek istediğim, kesinlikle babamın zaman zaman Goofy olduğunu düşünmüştüm ve sanırım oğlum aptal olduğumu düşünüyor. Şimdi babaların oğullarına bu filmi gösterdiklerini ve filme bağlandıklarını düşünüyorum. Birçok insan bana bu filmi izleyene kadar ‘Oh, babamla konuşamadım’ diyordu. Şimdi bir araya geliyorlar. Bizim filmimiz aileleri bir araya getiriyor ve bu da ‘havalı bir şey’.”

Peki siz Farmer’in sözlerine katılıyor musunuz? Sizce Goofy karakterinin ilgi görmesini sağlayan şey, onun aileleri bir araya getirmesi midir?

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.