Google Meet Gmail’e Geliyor

Google Meet Gmail'e Geliyor

Google, bugün Gmail ile Meet entegrasyonuna doğru bir adım daha atıyor ve video konferans hizmetini doğrudan iOS ve Android için Gmail’e getiriyor. Gmail mobil kullanıcılarının toplantılara katılmak için özel Google Meet uygulamasına ihtiyacı kalmayacak ve Google, Meet’ı ana Gmail arayüzünün altına ayrı ve oldukça büyük bir sekme olarak ekleyecek. Ayrıca, Meet’in sekme olarak görünmesini istemiyorsanız, ayarlar menüsünde Meet entegrasyonunu kapatabileceksiniz.

Google Meet Gmail'e Geliyor

Gelişmelere Bakacak Olursak; Çok Yakında Google Meet Gmail’e Geliyor

Google, Google Meet’i Nisan sonunda herkes için ücretsiz hale getirdi ve o zamandan beri hizmeti Gmail’e entegre etmek hiç zaman kaybetmedi. Önümüzdeki haftalarda, Gmail’in iOS ve Android kullanıcıları toplantılara hızlı bir şekilde katılmak için yeni Meet sekmesini bulacaklar.

Google, yeni Google Takvim girişlerinde görünen dev mavi düğmelerle Meet’ın gerçekten Gmail’in bir parçası olduğunu söylüyor. Bu yeni mobil entegrasyon, evde kalma sırasında popülerlik kazandıran video konferans uygulaması Zoom ile kafa kafaya gitmenin en son girişimi.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!