Google Mobil Uygulaması Karanlık Mod Getiriyor

Google mobil uygulamasına karanlık mod geliyor, Android ve iOS kullanıcıları bu özelliği hafta sonuna kadar etkinleştirebilecek.

Güncellemeden sonra uygulama, Android veya iOS 13 kullanıyorsanız işletim sisteminizin önceden ayarlanmış temasını otomatik olarak kullanacaktır. Google geçtiğimiz günlerde, özelliğin kullanıma sunulduğunu söyledi , ancak küresel olarak heryere gelebilmesi bu haftasonunu bulabilir. Ayrıca  manuel olarak aç / kapat yapabilir daha eski işletim sistemlerindeki kullanıcıların yapması gereken uygulama ayarlarına giderek açık ve koyu mod arasında geçiş yapabilirsiniz.

Cihazınızda karanlık mod kullanılabiliyorsa, ekranınızın altında bir karanlık mod temasının artık erişilebilir olduğunu vurgulayan ve etkinleştirmek isteyip istemediğinizi soran bir pop-up görebilirsiniz.

Google Mobil Uygulamalarına Karanlık Mod Getiriyor

Google’ın tüm uygulamalarında karanlık mod için tam sunum geçtiğimiz yıl içinde yavaştı. Gmail, Google Takvim, ve Google Fit hepsi Android ve bazı durumlarda iOS kullanıcıları için karanlık bir tema ekledi, ancak Google Haritalar gibi bazı uygulamaların özelliği hala eksik. iOS ve Android, geçen yıl karanlık modunu sistem düzeyinde desteklemeye başladı.

Son yıllarda, daha fazla teknoloji şirketi pil tasarrufu eklemeye başladı. Facebook küresel olarak karanlık bir mod başlattı ve Mart ayı sonlarında, WhatsApp karanlık modu ekledi. Bilgisayarlar ve oyun konsollarıda karanlık modlar da sunmaya başladı.

Daha fazla haber için Otağ‘ın Twitter ve Instagram hesaplarını takipte kalın!