Google Pixel 4A 5G ve Pixel 5 Aynı İşlemciyle Gelecek

Google Pixel 4A 5G ve Pixel 5 aynı işlemciyle beraber piyasada olacak. Firmanın saf Android cihazları CPU harici farklarla öne çıkacak.

Firma bu sene kendi akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Bir önceki sürüm cihaz birkaç aydır haberlerde yer alıyor ve telefonun piyasa sunulması birkaç kez ertelendi.

google pixel 4a 5g ve Pixel 5

Google Pixel 4A 5G ve Pixel 5 Snapdragon 765G İşlemcisi ile Piyasada

Google Arama uygulamasının en son beta sürümünde bulunan kodlar sayesinde bu bilgilere erişildi. Cihazın varlığı birkaç soruyu gündeme getiriyor. Bunlardan en önemlisi Google ile eşleştirilecek olan SoC. SoC(System on Chip) yani çip üzerinde sistem, kolay bir anlatımla bir bilgisayarı çalıştırabilmek için gerekli tüm bileşenleri üzerinde barındıran bir mikroçiptir ve bugün milyonlarca mobil cihazda kullanılıyor. Alınan bilgilerle yeni çıkacak ilgili telefonlarında kullanılacak işlemci Snapdragon 765G en olası seçenek. Özelliklerine ve farklarına değinecek olursak her iki telefonda da 5G desteği olacak. Farkları konusunda şuanlık net bir bilgiye sahip değilken bazı kaynaklara göre telefonun beşinci sürümü 120hz(1 saniyede ekrandaki yineleme sayısı) sahip olacak ve aynı zamanda daha çok depolama alanı ve RAM’a sahip olacak. Bulunan kodlar bunlardır:

google pixel 4a 5g ve Pixel 5

Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR