Google Pixel 4a XL’nin Tasarımları Ortaya Çıktı

google pixel 4a xl

Google tarafından çıkışı iptal edilen Google Pixel 4a XL’nin tasarımları gün yüzüne çıktı. Pixel serisi, artık yeni modelinde XL seçeneği ile gelmeyecek.

Google, Pixel serisi telefonlarına yoğunlaşmaya devam ediyor. Geçen sene çıkartılan Pixel 3a ve Pixel 3a XL modellerinden sonra Google, XL varyasyonlarının satış rakamlarından fazla memnun kalmamıştı. Özellikle kamera performansı ve yaşattığı saf android deneyimiyle öne çıkan Pixel serisinin genellikle kullanıcılar tarafından XL olmayan sürümü tercih ediliyordu. Bu durumun üzerine Google’de yeni nesil telefonlarında XL modelinden vazgeçmişti.

google pixel 4a ve 4a xl

İşte Google Pixel 4a XL’nin Fotoğrafları

Üretiminden vazgeçilen telefonun görselleri gün yüzüne çıktı. Telefonun ön kamerasının sol üste konumlandığını ve arka tarafta da 2 kamera tercih edildiğini görüyoruz. Ayrıca telefon, genel Pixel serisinin sade tasarım çizgisinden de vazgeçmemiş gibi duruyor. Ayrıca telefonun kalın çerçevelere de sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Google Pixel 4a’nın, eğer Google pandemiden dolayı erteleme yapmaya devam etmezse, Temmuz ayının ortalarına doğru çıkış yapması bekleniyor. Eğer söz konusu XL modeli iptal edilmeseydi, muhtemelen kardeşi 4a ile beraber çıkışını yapacaktı.

Daha fazlası için Otağ‘ı, İnstagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!