Google Pixel 5 Sızdırıldı

Google Pixel 5 Sızdırıldı! Bu yazımızda Google Pixel 5 telefonunun sızdırılan teknik özelliklerini, açıklamalarını ve görsellerini paylaşacağız. Gelin şimdi Google Pixel 5 yazımıza geçelim.

Google Pixel 5 Geliyor

Google Pixel 5

Apple ve Samsung‘un lansman gerçekleştirmesinin ardından Google‘da 30 Eylül’de bir lansman gerçekleştirecek. Lansmanda Google Pixel 5‘in yanında Nest Audio hoparlör, Google TV içeren Chromecast‘in tanıtılması bekleniliyor.

Pixel cihazlarıyla saf Android deneyimini kullanıcılara ulaştıran Google, 3 yıl boyunca gelecek olan güncellemeleri de erkenden alma desteğini sunuyor.

İşte Google Pixel 5’in özellikleri ve görselleri

Google Pixel 5
Google Pixel 5’in görünüşünden başlayabiliriz. Pixel 5’in kasası %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmiş olacak. Cihazın kasası IP 68 sertifikasıyla cihazı suya ve toza karşı korumuş olacak. Pixel 5′,in ön yüzünde 6 inçlik ve 90 Hz yenileme hızı sunan OLED ekrana sahip bir şekilde geliyor. İnç başına 432 piksele sahip olan bu ekran Gorilla Glass 6 ile korunmakta. Son zamanlarda çok fazla kullanılmaya başlanan 8 Megapiksel f/2.0 diyaframlı nokta şeklinde ön kamera ekranın sol üst kısmında yer almakta.
Google Pixel 5
Telefonun arka yüzünde ise 12.2 Megapiksel f/1.7 diyafram ana + 16 Megapiksel 107 derece ultra geniş açılı lens f/2.2 diyaframlı kamera bulunmakta. Günümüzün telefonlarına bakarsak kameranın sıradan olduğunu söyleyebiliriz.

Teknik Özellikler

Google Pixel 5
Teknik özelliklere işlemci ile başlayabiliriz. Google Pixel 5 telefonunda 5G desteği sunan Snapdragon 765G yonga setini kullanacak. İşlemcinin yanında ise 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunmakta, maalesef ki depolama arttırılamıyor. 18W hızlı şarj destekli 4.000 mAh kapasiteli bataryası ile gün boyu deneyim sunmayı vadediyor. Fiyat bandının ise 600$ civarlarında olması bekleniyor.

Google Pixel 5 hakkındaki detayları hızlıca öğrenmek ve daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR