Görünüşe Göre TOGG Yabancı Kaynaklı Girişim Elde Etti

Yerli araç için Bilişim Vadisi’nde büyük gelişme. Kamuoyunda paylaşılan son haberlere göre TOGG yabancı kaynaklı girişim elde etti.

Küresel otomotiv mühendislik piyasasında söz sahibi olan EDAG şirketi Bilişim Vadisi’nde ofis açtı. Dünya genelinde 60 ofisi bulunan ve geçtiğimiz sene 781 milyon avroluk ciro yapan EDAG ile yerli araç firmamız, yerli otomobil projesinde ortak çalışmalar yapacak.

TOGG Yabancı Kaynaklı Girişim
Gebze Bilişim Vadisi

TOGG Yabancı Kaynaklı Girişim

TOGG için yola çıkarken, ‘varsa Türkiye’den firmalarla, henüz Türkiye’de yoksa da dünyadaki en iyilerle çalışacağız’ demiştik. Dünyada 60 noktaya ulaşan bir ağ içinde çalışan mühendislik şirketi EDAG’ın firmanın çekim alanına girerek Türkiye’ye ve Bilişim Vadisi’ne gelmiş olmasını ‘Mobilite Ekosistemi’ oluşturmak olan ana hedefimize doğru bir adım daha attığımızın kanıtlarından olarak görüyorum.

CEO Gürcan Karakaş

Mayıs 2019’dan bu yana sorumlu mühendislik ortağı olarak TOGG başarılı bir iş birliği yürütüyoruz. Bu iş birliğinin geldiği noktada Türkiye’de de bir ofisimizin olması gerektiğine karar verdik. Çünkü firmanın Türkiye ve Avrupa’nın elektrikli ulaşımına (e-Mobility) önemli katkı sağlayacağından eminiz” şeklinde konuştu. Bir diğer yönetici Harald Keller de  “Firma ile iş birliğimizle, Türkiye’nin geleceğin otomotiv pazarında önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu nedenle 360 derece araç mühendisliği yetkinliklerimizi Türkiye’deki otomotiv endüstrisine sunmaya karar verdik. Türkiye’deki potansiyel müşterilere EDAG’ın uluslararası ağına erişim imkânı sağlayarak küresel ulaşım mühendisliği uzmanı olarak konumumuzu güçlendiriyoruz.

EDAG CEO’su Cosimo De Carlo

Umarız en kısa sürede en iyi sonuçları alabiliriz.

TOGG Yabancı Kaynaklı Girişim

TOGG yabancı kaynaklı girişim haberini sizlere sunduk. Daha fazla gündem haberi için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR