Gran Turismo 7 Duyuruldu Tüm Detaylar

Gran Turismo 7

Sony, Playstation 5 özel yayınında sadece konsolu tanıtmadı, yeni nesil oyunları da görme şansımız oldu. Bu oyunlardan biri Gran Turismo 7 beklenilen oyunların aksine sürpriz bir oyun oldu. Yarış oyunlarının atası sayılan Gran Turismo, 7 yıllık aradan sonra serinin 7. oyununu duyurdu.

Gran Turismo 7 oyununun yapımcıları, neredeyse gerçek dünyadan farksız bir yarış simülasyonu deneyimi sunmayı vadediyorlar. tanıtım videosunda renklendirme, parlaklık, hava koşulları, gölgeler ve yansımalar gerçekten müthiş görünüyor.

Gran Turismo 7 Duyuruldu. Peki Oyunda Bizi Neler Bekliyor?

  • Oyunun akıcılığı: PlayStation 5, yayınında en çok tepki çeken olaylardan birisi de tanıtılan bazı oyunların 30 FPS almasıydı, neyse ki Gran Turismo 7 4K çözünürlükte ve 60 FPS hızıyla akıcı oyunlardan birisiydi.
  • Mountain Trial pisti geri dönüyor: Gran Turismo’nun çok sevilen pisti, Mountain Trial bir önceki oyununda olmaması oyuncular tarafından olumsuz eleştiri almıştı. Serinin yeni çıkacak yarış oyununa Mountain Trial pisti eklendi.
Gran Turismo 7
  • Menü arayüzü: Gran Turismo serisinin en sevilen ve efsanevi oyunu Gran Turismo 4’ün menü tipi revize edilerek, Gran Turismo 7 ye uyarlandı. Gran Turismo 4 den gelen tek özellik bu değil, ikinci el araçların geri dönmesi. Serinin 5. ve 6. oyununda bu özellik yoktu. Bu özellik sayesinde günlük değişen araba fiyatları, sıfır araç bölümünde satın alamayacağınız arabalarda ikinci el alabilmenizi sağlıyor.
Gran Turismo 7
  • Tuning Parts Shop: Oyuna gelen yeniliklerden birsi. Bu özellikle. Aracınızı modifiye edebilir, yürüyen aksanını geliştirebilir ve aracınıza kaplamalar yapabilirsiniz. Gran Turismo serisinin eski oyunlarında modifiye yönelik bölümler vardı ancak oyun çok sınırlandırıyordu. Yeni oyunda bizleri özgür bir modifikasyon seçeneği bekliyor olacak.
Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 oyunu ile ilgili sadece tanıtım videosunda izlediğimiz bilgilerle edindiğimiz oyun içi özellikler. Daha çok araba çeşidi yeni pistler, oyun içi modlar ve daha fazlasını oyunun çıktığı zaman öğrenmiş olacağız. Oyunun piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Gran Turismo 7

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!