GTA Tarzı 10 Oyun Önerisi Listesi – Açık Dünya

GTA Tarzı 10 Oyun Öneri Listesi yazımıza hoş geldiniz. Çoğu oyuncu yıllar içerisinde birçok kez GTA serisini tecrübe etti ve seriyi genel olarak çok beğendi. GTA serisini bu kadar popüler kılan etkenin ise açık dünyası ve içerisinde barındırdığı sayısız aksiyonu olduğunu söyleyebiliriz. Siz GTA severler için keşfedebileceğiniz yeni dünyaların kısa bir listesini yaptık.

GTA Tarzı 10 Oyun Önerileri Listesi

İlgili yapım, üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala eskimedi ve yerini korumayı başardı. Listemizde sizlere ilgili yapıma benzer eserleri listelemeye çalıştık. Eğer listede mutlaka olması gerektiğini düşündüğünüz bir yapım da varsa, yorumlarda belirtin. Hazırsanız başlayın.

Watch Dogs 2

watch dogs 2

GTA Tarzı 10 Oyun Önerileri listemize başlıyoruz. Hacker olan ana karakterimizin başından geçenlere dahil olmak bizi heyecanlandırsa da serinin ilk yapımıyla bizleri hayal kırıklığına uğratan Ubisoft devam yapımıyla gönüllerimizi kazanmayı başarmıştı. Oyun dünyasında sık karşılaşmadığımız “hack” konsepti ve renkli açık dünyasıyla Watch Dogs 2 oynanması gereken yapımlar arasında.

Steam Fiyatı: 269,00 TL

Mafia II

mafia 2

Mafia II’yi bu listeye eklemek de eklememek de gerçekten zor. Oldukça popüler olan serinin 2.yapımını oynamayan birini bulmak zor olsa da listemize eklemeden edemedik. Atmosferi, canlı açık dünyası ve hikayesiyle gönlümüzde taht kuran bu yapımı hala oynamadıysanız çok şey kaçırmışsınız.

Steam Fiyatı: 199,00 TL (Definive Edition)

Just Cause 3

just cause 3

GTA Tarzı 10 Oyun Önerileri listemizin bir sonraki Just Cause yapımlarını birbirinden ayırmak gerçekten zor. Genel olarak senaryoya değil devasa açık dünyalara ve eğlenceli oynanışa önem veren bu yapım oldukça eğlenceli olmasına karşın serinin yapımları arasında yeniliklerden bahsetmek pek mümkün değil. Yapımın adından da anlaşılacağı gibi karakterimiz kaosun habercisi. Devasa haritalarda tropik cennetleri keşfetmek ve diktatörleri devirmek isterseniz Just Cause serisi sizleri bekliyor.

Steam Fiyatı: 45,00 TL

Saints Row 4

GTA Tarzı 10 Oyun Öneri saints row 4

Açık dünya oyunların aksiyon dolu olmasına alışığız fakat Saints Row bize aksiyonu absürt ögelerle sunarak oynayış zevkimizin tavan yapmasını sağlıyor. Yapımın en büyük özelliği şüphesiz bize görevleri dayatmayan. çeşitli ve serbest bir deneyim sunan yapısı. Eğer kafa dağıtmak, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak istiyorsanız Saints Row eğlenceli saatler geçirebileceğiniz yapımlardan birisi.

Steam Fiyatı: 24,00 TL

Sleeping Dogs

GTA Tarzı 10 Oyun Öneri sleeping dogs

GTA Tarzı 10 Oyun Önerisi listesinin yeni yapımı Sleeping Dogs. Çin’de geçen bu hikayede gizli göreve çıkan bir polise hayat veriyoruz. Genel mekanikleri ile GTA’ya oldukça benzese de çok farklı bir atmosfer sunan bu yapım bizi Çin’in suç dolu sokakları ve ailesini korumaya çalışan bir polisin dramı bizleri karşılıyor.

Steam Fiyatı: 89,00 TL (Definive Edition)

Red Dead Redemption 2

red dead redemption 2

Rockstar yine mükemmel bir iş ortaya koyuyor ve bizi vahşi batıda hayatta kalmaya çalışan bir grubun hayatına sokuyor. Kovboyların, kasabaların, salonların, kanun kaçaklarının, doğal güzelliklerin ve daha nice detayın içinde kendimizi kaybolurken buluyoruz.

Steam Fiyatı: 299,00 TL

Yakuza 0

yakuza 0

GTA Tarzı 10 Oyun Önerilerinden en beğendiğimizi Yakuza. Japonya’nın GTA’sı olarak nitelendirilen Yakuza 0, maalesef ki ülkemizde pek popüler değil. Her ne kadar GTA’ya benzetilse de arada çok büyük farklar olduğunu söylemek mümkün. Günümüzde pek çok açık dünya yapımının karşılaştığı problem bir noktadan sonra tekrara düşmesidir. Yakuza’da ise bu durum o kadar kolay değil. Eğer siz de suçla örülmüş aksiyon dolu bir hikayeyi deneyimlemek isterseniz türün kültlerinden olan yapımı kesinlikle oynamanız gerek.

Steam Fiyatı: 60,00 TL

L.A. Noire

Askerden yeni dönmüş ve detektifliğe soyunmuş karakterimiz çeşitli suçları çözmekte ve politik çekişmelerin altında ezilmektedir. Özellikle emek verilen mimik animasyonları sayesinde şüphelilerin doğruyu söyleyip söylemediğini anlayabilir ve çeşitli kategorilerden suçları çözebilirseniz. Açık denilebilecek dünyasının yanında aksiyonu ve bilmeceleriyle de farklı tarzları bir araya getirmiş kaliteli bir yapım.

Steam Fiyatı: 24,00 TL

Bully

GTA Tarzı 10 Oyun Öneri bully

Üvey bir baba evde istemediği üvey oğlunu yatılı bir okla verirse ne mi olur? Bully tam olarak bu varsayımı gerçekleştirmekte. Karakterimiz ile hem derslerimizde başarılı olup hem de okulda sözü geçen bir zorba olma yolunda ilerliyoruz. Karakterimizin çocuk olması sizi yanıltmasın, yapımda bolca şiddet ve argo bulunmakta. Mini oyunları ve oynanış çeşitliliği ile Bully yıllara meydan okuyan bir yapım.

Steam Fiyatı: 24,00 TL

Bioshock Infinite

GTA Tarzı 10 Oyun Öneri bioshock infinite

Adeta paralel bir evren yaratan Bioshock, büyüleyici atmosferiyle bizi içine çeken nadir oyunlardan. Eşsiz karakterleri, müzikleri, kurgusu ve hikayesiyle listemize girmeye hak kazanıyor. Tür olarak FPS olsa da yapım açık dünya ve RPG elementleri de barındırıyor. Eğer halen Bioshock oynamadıysanız şiddetle tavsiye ediyoruz.

Steam Fiyatı: 12,25 TL

GTA Tarzı 10 Oyun Önerileri Listesi Sonuç

Sizlere GTA tarzı 10 oyun önerisinde bulunduk. Daha fazla bu tarz içerik görmek için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR