Haftanın Film Önerisi Joker

joker film önerisi

Bu haftanın film önerisi Joker oldu. Sizlere bu filmi spoilersız bir şekilde neden izlemeniz gerektiğini aktarmaya çalışacağız. Günümüzde yaşanan siyahi vatandaşlara yapılan soyutlaştırma ile birlikte gelen protestolar bu filmi önermemizde bir hayli etkili oldu.

Psikolojisi ile sizleri derinden etkileyen, bir direnişin simgesi duruma gelen bu filmi izlemediyseniz asla vakit kaybetmemeniz gerekiyor. Sebebi, sadece popüler kültürde yer edinmesinden dolayı değil de, önemli derin etkilerinin bakış açısından baktığımızda ne kadar önemli bir başyapıt olduğunu anlamış olmanız en önemli izlenmesi kanaatinde olduğumuz faktörlerden birisi.

Film Önerisi Joker

film önerisi joker

Ortada deli bir adam ve onun peşinden gelen insan topluluğu var. Deli bir kuyuya taş atmış misali bir hava da yok değil. Sadece birkaç kişinin öldürülmesiyle tarih boyunca hangi savaşların çıktığını çok iyi biliyorsunuz. Günümüzün protestoları da belki de onca birikmiş öfkenin patlama noktasıydı. Filmde de bu durumu çok iyi göstermekte, hatta bazı ‘e aynısı’ diyeceğiniz sahneleri var ki….

Gözlerden uzak, yaşanılması güç olan bir yaşantı halinde olan Joker karakterinin yükselişine tanık olacaksınız. Belki de bu karakteri sevecek, hayran olacaksınız. Tam da işte bu durum sizi sıkıntıya sokacak. Kendinizdeki içsel düşünceler ortaya çıkacak.

Derin anlamlar içeren bu filmin başrolünde Joaquin Phoenix yer alıyor. Ama ne yer almak! Adeta şahlandırıyor filmi. Yönetmen koltuğunda ise Todd Phillips yer alıyor.

Konusu ise şu şekilde: DC yapımı Joker filmi, Arthur Fleck adlı akıl sağlığı sorunları olan başarısız bir komedyenin hikâyesini anlatıyor. Hem özel hem de iş hayatında yaşadığı hayal kırıklıkları, Fleck’i suç dünyasına itiyor. Basına yansıyan film eleştirilerinde, Joker‘in bol miktarda gerçekçi şiddet sahnesi içerdiği yazılıyor.

Haftanın film önerisi Joker yazısı şimdilik bu kadar. İzlemeyenlerin mutlaka izlemesini düşündüğümüz bu filmi kesinlikle öneriyoruz. Daha fazlası için Otağ‘ı, İnstagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!