Haluk Bilginer Alex Rider Dizisine ‘Kötü Adam’ Olarak Katıldı

Haluk Bilginer Alex Rider

Ülkemizde ve dünya sıralamasında en üst seviyelerde yer alan ünlü aktörümüz Haluk Bilginer Alex Rider dizisinin kötü adamı olacak. Alex Rider, Haziran ayında yayınlanması planlanıyor. Dizi ayrıca, internet dizisi olarak karşımıza çıkacak. Alex Rider dizisinin oyuncu kadrosunda ise kötü adamı Haluk Bilginer canlandırıyor.

Haluk Bilginer Alex Rider dizisine katıldı

Bir ajanlık dizisi olan ve 8 bölümden oluşan Alex Rider, yazar Anthony Horowitz’in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. 4 Haziran 2020 tarihinde yayınlanması planlanıyor. Başrolünde genç oyuncu Otto Farrant ve son olarak Şahsiyet dizisiyle Uluslararası Emmy Ödülü’nün sahibi olan Haluk Bilginer yer alıyor.

Alex River Konusu

Farrant, amcası Ian’ın İngiliz ajanı olarak görev yaptığı sırada öldürüldüğünü öğrenen Alex Rider’ı canlandırıyor. Ian, hiç de söylenildiği gibi bir araba kazasında ölmemiştir. Alex, öğrendiklerinden sonra artık sıradan ergen hayatına geri dönemeyecektir. Alex bunun ardından yakın zamanda MI6’nın başında bulunan Alan Blunt ile tanışır ve çocukluğundan beri farkında olmadığı bir şekilde ajanlık eğitimi aldığının farkına varır. Alex, öldürülen iki milyarder adam ile yatılı okul Point Blanc arasındaki ilişkiyi çözmek üzere bir araştırma görevine başlar.

Online platformalarda yayınlanacak dizide başrolde olacak olan Haluk Bilginer, kötü adam Dr. Hugo Greif’i canlandıracak. Bilinenlere göre Grief, filmin kötü karakteri. Alex Rider kitabının yazarı olan Anthony Horowitz, aynı zamanda dizinin yapımcılığını da üstleniyor. Dizinin yaratıcısının Wire In The Blood, Medici, The Borgias, Kingdom gibi yapımlarda parmak izi bulunan Guy Burt olduğu biliniyor. Alex Rider’ın Amazon Prime’da yayınlanması bekleniyor. Alex River 4 Haziran’da yayınlanması planlanıyor.

Daha fazlası için Otağ‘ı, İnstagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!