Hannibal 7 Sezon Olacaktı

Hannibal 7 sezon olacaktı ancak NBC kanalındaki 3 sezonluk serüveninden sonra ne yazık ki iptal edilmişti. Ancak dizi yaratıcısı Bryan Fuller diziyi aslında 7 sezonluk bir hikaye olarak planladığını söylemişti.

TV geçmişi iptal edilen harika televizyon dizileriyle doludur. Ancak çok azı Hannibal kadar izleyicilere zarar verir. Hannibal, Anthony Hopkins’in oynadığı filmler sayesinde herkesin bildiği bir karakter haline gelmişti. Ancak dizisiyle beraber karakterin daha karmaşık, tehlikeli ve tuhaf yanlarını da izleyebildik.

Hannibal Dizisinin Artıları

Ayrıca dizi Hannibal’ın çevresindeki karakterlerin çoğunu da diziye koydu. Will Graham ve Jack Crawford gibi karakterler hakkında bize yeni bilgiler verdi. Hannibal, filmlerden ve onlara ilham veren Thomas Harris’in romanlarından ilham alarak oluştulumuştu. Dizi, bazen tamamen beklenmedik yönlere doğru ilerleyerek, diziyi daha çılgın hale getirmekten hiçbir zaman geri durmuyordu. Mesela 3. sezonun finalinde Will ve Hannibal romantik aşıklar gibi gözüküyordu.

Hannibal hayranları asla gelmeyecek bir Hannibal devam sezonu için ağaç olmaya devam ederken, Fuller’ın bir zamanlar dizi için daha uzun, daha çizilmiş bir hikaye planını öngördüğünü de hatırlatmak önemli. Planlananların çoğu nihayetinde oldu, ancak çok daha sıkıştırılmış bir zaman dilimi içinde gerçekleşti.

Hannibal’ın Planlanan 7 Sezonluk Hikâyesi

2013’ün Haziran ayında Hannibal’ın 2. sezonunun yayınlanmasından kısa bir süre sonra dizinin yaratıcısı Bryan Fuller, diziyi 7 sezon planladığını açıklamıştı. 2. ve 3. sezon, ilk sezon gibi, Hannibal’in yakalanmasından ve Kızıl Ejder olaylarından önce gerçekleşmeye devam eden materyallerden oluşacaktı. Daha sonra, 4. sezon Kızıl Ejder’i anlatacaktı, 5. sezon ise Kuzuların Sessizliği kitabını kendine rehber edinecekti. 6. sezon, Hannibal kitabına adapte olacaktı ve 7. sezon yamyam katili için kitaplardan farklı bir sonla bitecekti.

5. sezon ve sonrası hayranlar için özellikle ilginç olacaktı. Fuller Kuzuların Sessizliği’ni ve Hannibal’ı, Clarice Starling ile birlikte uyarlayıp, Will Graham’i de hikayenin önemli bir parçası olarak işleyecekti. Will ve Clarice’in etkileşime girdiğini görmek ve Hannibal ile bir çeşit bükülmüş üçgen oluşturmak güzel ve ilginç olabilirdi. Ne yazık ki, Hannibal’ın yaratıcıları Sessizlik’i ve Clarice’i uyarlama veya kullanma haklarını alamadan dizi iptal edildi. Bu yüzden de Kızıl Ejder gibi önemli ögeleri dizinin içine sıkıştırmak zorunda kaldılar. Dizi iptal olmasın diye Fuller 2. sezondan sonra planını 6 sezon olarak kısaltmayı dahi kabul etmişti.

Ne yazık ki bir devam sezonu izleyebilecekmişiz gibi durmuyor. Hannibal 7 Sezon Olacaktı başlıklı haberimizin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR