Harry Potter: En İyi 5 Hagrid Repliği

Harry Potter serisindeki Hagrid karakteri, Harry Potter’ın arkadaşından fazlasıydı. Aynı zamanda onun öğretmeni ve akıl hocasıydı. Bu içeriğimizde Hagrid’in efsanevi repliklerini en iyi 5 hagrid repliği başlığında listeleyeceğiz.

Hagrid, Harry Potter serisindeki en akıllı karakter olmayabilir. Ancak bu, onun film boyunca bazı bilgelikler yapmadığı anlamına gelmiyor. Hagrid’in kocaman bir kalbi vardır ve bu Harry ve arkadaşlarıyla hızla çok yakın olmasına ve güçlü bir bağ kurmalarını sağlamıştır.

“Tüm Büyücüler İyi Değildir”

Hagrid, film serisi boyunca her zaman komedi unsuru olarak kalmamıştır. Bu replikle beraber Hagrid, Harry ile Voldemort hakkında dürüst ve içten bir konuşma yapan ilk karakter olmuştu. Harry’ye büyülü dünyada iyi ve kötü kavramların olduğunu öğretmişti -ki bu Harry’nin öğrenmesi gereken en büyük derslerden birisidir.

Tam replik Hagrid’in durumu gerçekten ne kadar iyi açıkladığını gösteriyor: “Bunu anlamalısın Harry, çünkü bu çok önemli -tüm büyücüler iyi değildir. Bazıları kötüye yönelebiliyor. Bir kaç yıl önce hayal edemeyeceğin kadar kötü yola düşmüş bir büyücü vardı.”

“Peki. Ancak Onun Bir Korkak Olduğunu Bilmelisin.”

Hagrid de çoğu öğretmen gibi okuldaki tüm öğrencilere karşı kibar değildir. Özellikle Draco Malfoy’a karşı oldukça patavatsız davrandığı birden çok sahne izlemiştik. Filmin bir sahnesinde ceza olarak Harry, Malfoy, Hagrid ve Hagrid’in köpeği Fang Karanlık Orman’a girmek zorunda kalmışlardı. Malfoy takım arkadaşı olarak kendisini koruması için Fang’ı seçmişti. Tam bu esnada Hagrid, başlıktaki repliğimizi Malfoy’a karşı söylemişti.

“Bunu Söylememeliydim.”

Hagrid’in film boyunca çok iyi olduğu şeylerden biriyse Harry, Ron ve Hermione’ye onlara gerçekten anlatmaması gereken şeyleri anlatmasıydı. Hagrid teknik olarak bir öğretmen olmasa da, Profesör Dumbledore ile olan yakın ilişkisi nedeniyle çok fazla bilgiye sahipti.

Bununla birlikte, Hagrid ağzını kapalı tutma konusunda hiç iyi değildir ve yanlışlıkla çok fazla bilgi anlattığı için birden çok kez Harry’nin başının belaya girmesine -istemeden- yol açmıştır.

“Gördün mü, Annesini Tanıyor!”

Hagrid ejderhalar da dahil olmak üzere büyülü yaratıkları sever. Onlarla çok iyi anlaşan bir yapıya sahiptir. Bir keresinde bir ejderhanın yumurtadan çıkmasını sağlamıştı (Başına büyük dertler açmıştı). Nobert (ejderhanın ismi) ile çok iyi anlaştığı için bu sahnede Hagrid’in ilgili ve yumuşak tarafını görme şansı elde etmiştik.

Ejderha’nın ebeveyni gibi davranarak Nobert’in kendisinin bebeği olduğunu söylemişti. Ancak çoğu insanın bir devden beklediği şey bu değildir. Daha sonra karşımıza bu komik replik çıktı.

“Sen Bir Büyücüsün Harry.”

Harry sonunda Privet Drive’ı bombalayan mektupların gizeminden sonra, gerçekten kim olduğunu ve neler yapabileceğini tam olarak anlamaya başlar.

Hagrid, Harry’nin tüm büyücülük yolculuğuna tanık olan kişi olduğu gibi, Harry ile çok yakın bir bağ da kurmuştu. Bu replik, tüm Harry Potter hayranlarının bildiği ve seri söz konusu olduğunda insanların aklına gelen ilk şeydir. Bu yüzden listemizin 1. sırasında bulunuyor.

Daha fazla buna benzer liste için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR