Harry Potter Evanna Lynch’ı Fanları Ağır Eleştirdi

Harry Potter Evanna Lynch

Harry Potter Evanna Lynch’ı, fan kültürünü eleştirdi ve fazlasının sağlıklı olmadığını söyledi. Ünlü oyuncu eski bir Harry Potter hayranı olarak fandomunluğun her iki tarafını da yaşadığını cesurca anlattı.

Harry Potter Evanna Lynch Hayranlarını Üzecek Açıklamalar

Harry Potter oyuncusu Evanna Lynch, yeni röportajında modern hayran kültürünü “sağlıksız” ve “biraz tehlikeli” olarak nitelendirdi. Lynch, Luna Lovegood’u J.K Rowling’in popüler kitap serilerinin son dört film uyarlamasında oynadı ve diziye katılmadan önce, serinin fanı olduğunu söyledi.

Harry Potter Evanna Lynch

Talking Tastebuds podcast’inde,

“Takıntılı bir Harry Potter hayranıydım, sekiz yaşındayken onları okumaya başladım bu bir süre benim bütün kimliğimdi. Oldukça utanç verici.”

Talking Tastebuds

Lynch, bu tutkunun şovun yıldızlarıyla çalışmayı nasıl garip hale getirdiğini açıkladı: “Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint ile tanıştığımda, onlar hakkında her şeyi biliyordum. Evcil hayvanlarının adlarını biliyordum, doğum günlerini biliyordum, ebeveynlerinin adlarını biliyordum ve bilmiyormuş gibi davranmak zorunda kaldım.”

“Takıntılı bir hayran olmak, güçsüz bir şeydir. Bir gençken çok özgüvensiz ve kendinizi bulmaya çalışıyorsunuz. Diğer insanlar harika ve kusursuz görünüyorlar.”

Talking Tastebuds
Harry Potter Evanna Lynch

Harry Potter Fanları Bu Açıklamaları Duymasın

Aktris, fandomun her iki tarafında da deneyimler yaşadığını itiraf etti ve şu anda bu yoğunluk seviyesini kanalize eden hayranları görmezden geliyor. “Sağlıklı olduğunu düşünmüyorum,” dedi ve ekledi, “Bence hayran kültürü biraz tehlikeli ve kendinizi kaybedebilirsiniz.”

11 Haziran’da bir çok Harry Potter oyuncuları, Rowling tarafından yapılan tartışmalı yazıların ardından transseksüel topluluğuna destek sözü verdi. Yazar, transfobi ile suçlanmasına yol açan çevrim içi bir dizi yorum yaptı ve daha sonra 4.000 kelimelik bir blog yazısında görüşlerini daha ayrıntılı olarak açıkladı.

Film serisinde baş rolü oynayan Daniel Radcliffe, Rowling ile olan anlaşmazlığını paylaşan ilk yüksek profilli isimlerden biri oldu ve şunları yazdı: “Transseksüel ve Non-birnary insanları desteklemek için daha fazlasını yapmamız gerekiyor.”

Harry Potter Evanna Lynch’ı Fanları Ağır Eleştirdi adlı haberinin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.