Henry Cavill Witcher Sesini Zamanla Değiştirdi

The Witcher dizisinin başrol oyuncusu Henry Cavill Witcher sesinin karakteristik tonunun dizinin yarısından sonra kullanılmaya başlandığını açıkladı.

Andrzej Sapkowski’nin yazdığı daha önce oyunlara da uyarlanan The Witcher, geçtiğimiz yılın aralık ayında Netflix tarafından diziye uyarlandı. Henry Cavill dizinin başrolü Rivyalı Geralt’ı canlandırdı.

Henry Cavill Witcher Ses

Henry Cavill Witcher Sesin Değiştirilmesine Neden Oldu

Geralt’ın karakteristik sesi izleyicilerin onu daha kolay anlamasını sağlıyor.Canavarları öldürmesi için çocukken mutasyona uğratılmış ve bazı özel güçler kazandırılmış efsungerlerden biri olan Geralt, evrenindeki çoğu karakter tarafından bir canavar olarak görülüyor. Bunun sonucu olarak herhangi bir arkadaşlığı reddeden yalnız takılan biri.

Henry Cavill Witcher Ses

Geralt’ın dizinin birinci sezonunda çok konuşmaması yapımcının kararıydı. Ancak konuştuğunda tonu seyircinin beklediğinden daha hırıltılı bir tonda çıktı. Başrol oyuncusu, Geralt için farklı bir ton kullanmak istediğini ancak kendi tonunu kullanması söylendiğini söyledi. Bir sahnede yanlışlıkla Geralt için hayal ettiği daha çok oyundakine benzeyen tonu kullandı.

Henry Cavill Witcher Sesini Hayal Etmiş

Başrol oyuncusu hayal ettiği tonu kullandıktan sonra o sahneyi çok beğendiğini, iyi hissettirdiğini söyledi. Daha sonra izediğinde ise yanlış tonu kullandığını fark etti, direktör ve yapımcıya bu tonu daha çok beğendiğini ve karaktere bir şeyler kattığını söyledi. Onlar da kabul etti.

Ayrıca bu yaşananlar Henry Cavill’in karaktere ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor. Oyuncunun daha önce söylediklerine de bakılırsa kitapların ve oyunların bir hayranı olarak bu karakteri canlandırmaktan gurur duyuyor.

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR