Hideo Kojima Sahnelere Dönüyor

Herkesin bildiği gibi bir oyunun arkasındaki isimlerdense oyunun ismi her zaman ön plandadır. Bazen ise bunun tam tersi olur yaptıkları oyunlarla tüm piyasayı altüst eden isimler vardır. Mesela Grand Theft Auto‘nun yaratıcılarından olan Dan Houser ve Leslie Benzies başka bir örnek verirsek Crysis’in arkasındaki isim Cevat Yerli, bunun gibi nadide isimler varken piyasada birde öyle bir isim var ki tek bir hareketi ile gündem olacak bir isim Hideo Kojima…

Hideo Kojima

Metal Gear Solid gibi bir efsaneyi oyun dünyasına kazandıran Hideo Kojima geçtiğimiz yıllarda Konami’deki ayrılığından sonra suskunken suskunluğunu bozarak 2019 yılında Death Stranding adlı yapımını duyurmuştu. Kendi şirketinde yayınladığı ilk oyun olan Death Stranding gerek özgün oynayışı gerekse de arkasındaki isim olan Kojima sayesinde günümüzün en iyi oyunlarından biri. Geçtiğimiz günlerde Kojima Productions’dan Ludvig Frossell Covid dönemindeki ilk ses kaydı atlı bir tweet ile açıklanmayan bir proje üzerine çalıştıklarını belirtti.

Aynı zamanlarda Kojima Productions resmi Twitter hesabı üzerinden bir tweet ile yeni bir proje üzerine çalıştıklarını ve Kojima Tokyo Stüdyosu için sınıfının en iyisi yetenekleri aradığını duyurdu. Resmi olarak yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını belirten Kojima bu hareketiyle herkese yeni bir Kojima oyunu mu geliyor dedirtti. Bu yeni gelen proje yeni bir Kojima serisi olabileceğinin yanı sıra Death Stranding devam oyunu veya yeni bir Silent Hills olabileceği konuşuluyor.

Yeni bir seri mi yoksa eski oyunlarının devamı mı olur bilemem ama bir işin arkasında Hideo Kojima varsa o oyun piyasasının gündemi olur. Death Stranding’in Playstation 4 ile geldiğini düşünürsek Playstation 5 için üretilen bir Silent Hills efsane olmaz mı? Bakalım Hideo Kojima bu yeni bombasını ne zaman patlatacak bekleyip görelim. Daha fazla bu tarz oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR