Hızlıca Photoshop Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler

Adobe’nin kreatif kafalar için hazırladığı programlardan birisi olan Photoshop’u nasıl öğreneceğinize dair tavsiyeler verdiğimiz hızlıca Photoshop öğrenmek isteyenlere tavsiyeler içeriğimize hoş geldiniz.

Eğer hızlı bir şekilde Photoshop öğrenmek istiyorsanız bu içeriğimizde sizler için birkaç tavsiyeyi bu içeriğimizde vereceğiz.

Hızlıca Photoshop Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler

Hızlıca Photoshop Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler: Temel Atın

Photoshop’a hızlıca giriş yapmanız için ilk önce programın işlevlerine dair bilgiye sahip olmanız gerekir. Hangi araç ne işe yarar, katmanlar nedir, boya paletlerine nereden erişeceğim? Bu soruları cevaplamak için YouTube veya farklı platformlar üzerinden videolu eğitimlere göz atarak kendinize Photoshop temeli rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Hızlıca Photoshop Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler: PSD Düzenleyin

Photoshop öğrenmek isteyenlere tavsiyeler içeriğimizdeki sizlere ikinci tavsiyemiz; Photoshop’u daha hızlı bir şekilde öğrenmek için internette bulabileceğiniz hazır çalışma dosyalarını düzenlemeye çalışmak.

İnternet üzerinde “xxx banner psd” yazarak bulabileceğiniz binlerce .psd uzantılı Photoshop çalışma dosyaları mevcut. Güvenli platformlar aracılığıyla bunları bilgisayarınıza indirebilir ve çalışma dosyasını karıştırarak hangi katmanın ne işe yaradığını, efektlerin neler aracılığıyla hazırlandığına dair mini bilgiler öğrenebilirsiniz.

Hızlıca Photoshop Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler: Kısayolları Öğrenin

Photoshop ne kadar minimalist bir görünüme sahip olsa bile, içerisinde oldukça fazla birbirine bağlı fonksiyon bulunuyor. Çoğu ayarı, aracı kullanmak için ise işlerinizi hızlandıracak klavye kısayolları mevcut.

Bu kısayolları kullanarak tasarımlarınızı hazırlarken zaman kazanabilir ve projelerinizi daha hızlı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Photoshop’u öğrenmeye çalışırken her zaman sabırlı olmanız ve başaramadığınız zaman pes etmemeniz gerekir. Genel olarak baktığımızda Photoshop’u tamamiyle öğrenmek için araştırmak ve asla peşini bırakmamanız gerekir.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR