House of the Dragon Ne Zaman Geliyor? İşte Detaylar!

House of the Dragon Ne Zaman?

Bu yazımızda House of the Dragon ne zaman geliyor? sorusuna cevap bulacağız. Targaryen odaklı House Of Dragon dizisi hakkında bilmeniz gereken her şeyi toparladık.

House of the Dragon Ne Zaman Geliyor?
Ejderha sevenlere müjde!

HBO, House of the Dragon adlı Targaryen’ların etrafında dönen bir dizi için çalışıldığını resmen duyurdu. İlk olarak Eylül 2019’da HBO Targaryen odaklı bir proje için sipariş vermeye yakın olduğu bildirildi . Şimdi, ateş dolu bu dizi için neyin saklandığına dair daha net bir fikrimiz var. House of Dragon hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey bu içeriğimizde…

House of the Dragon Ne Zaman

House of Dragon Ne Zaman İzleyeceğiz?

House of the Dragon Ne Zaman Çıkacak?
2020, HBO programlama başkanı Casey Bloys, House of the Dragon’nun iki yıl içinde geleceğini tahmin ettiğini söyledi. Son teslim tarihine göre “Benim tahminim 2022’de bir zaman” dedi . Bloys, yaratıcı ekibin çoktan yazmaya başladığını da sözlerine ekledi.

Resmi GoT Twitter hesabı da House of the Dragon çekimlerinin 2021’de başlayacağını doğruladı. Hesap, ejderhaların nasıl görüneceğine dair bir fikir bile paylaştı. “Ejderhalar geliyor” diye tweet attı.

House of the Dragon Hangi Kitap Uyarlaması?

House of the Dragon Ne Zaman Geliyor?
Martin’in Targaryen’nın tarihi hakkındaki kitabı, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürüldü. Bu kitap House of Dragon’un kaynak materyali olacak. Hikaye , bildiğimiz Game of Thrones olaylarından 300 yıl önce başlıyor ve özetine göre Ejderhaların Dansı (Targaryen iç savaşı) ve Valyria’nın Kıyameti gibi büyük savaşları kapsıyor.

House of the Dragon Ne Zaman

House of the Dragon Oyuncu Kadrosu

Considine of The OutsiderPeaky BlindersHot Fuzz gibi birçok başarılı yapımda oynayan Paddy Considine I. Kral Viserys Targaryen’ı oynayacağı duyuruldu ve bununla House of Dragon’da oynayacağı açıklanan ilk oyuncu oldu. Weekly Şirketi, karakter için yeni bir açıklama yaptı.

“Kral Viserys Targaryen, Westeros’un efendileri tarafından Harrenhal’daki Büyük Konsey’de Eski Kral Jaehaerys Targaryen’in halefi olarak seçildi. Sıcakkanlı, kibar ve dürüst bir adam olan Viserys, yalnızca büyükbabasının mirasını sürdürmek istiyor. Ama iyi adamlar büyük bir kral olamazlar.

Diğer roller arasında Prenses Rhaenyra Targaryen, Kraliçe Alicent Hightower, Aegon Targaryen ve Prens Daemon Targaryen bulunuyor. Weekly Entertainment , Haziran 2020’de oyuncu kadrosunun çoktan belirlendiğini ancak tüm belirli rollerin açıklanmadığını bildirdi.

House of the Dragon Yönetmeni Kim?

Ortak yönetmen olarak görev yapacak ve pilot bölüm de dahil olmak üzere birkaç bölümü daha yönetecek. The Hollywood Reporter’a göre bu, Sapochnik’in HBO ile genel bir anlaşma imzaladığından bu yana ilk projesi.
House of the Dragon Ne Zaman Geliyor?

HBO programlama başkanı Casey Bloys, HBO Max’in açılışında “Game of Thrones evreni hikayelerle çok zengin,” dedi. “Targaryen Hanesi’nin kökenlerini ve Miguel, Ryan ve George ile birlikte Westeros’un önceki günlerini keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.”
House of the Dragon Ne Zaman Çıkacak?

House of the Dragon’da George RR Martin Olacak Mı?

House of the Dragon George RR Martin

Buz ve Ateşin Şarkısı‘nın yazarı , haberlerle ilgili blogundaki bir yazısında,  serinin orijinal Game of Thrones serisine ilham veren uzun zamandır beklenen altıncı kitabını yazmayı bitirene kadar bir iş içinde olmayacağını belirtti. ” Kış Rüzgarlarını bitirip teslim edene kadar hiçbir senaryo almayacağım ” diye yazdı.

House of the Dragon HBO’dan Tam Onay Aldı

HBO’nun House of Dragon için bir pilot bölüm sipariş ettiği ortaya çıktıktan günler sonra aslında 10 bölümlük tam bir dizi sipariş ettiği haberi ortaya çıktı. HBO, Targaryen sloganıyla tamamlanan proje için ilk tanıtım afişini yayınlamıştı: “Ateş hüküm sürecek.”

House of the Dragon HBO

Bloys, TCA’larda kararın kaynak materyalle ilgili olduğunu açıkladı. The Hollywood Reporter’a göre, ” House of Dragon’a baktığımızda, sahip olduğu avantajlardan biri, George RR Martin’den bir metin ve Targaryen geçmişine sahip olmasıydı” dedi . “Biraz daha yol haritası vardı.” Pekala, hadi doğruca seriye gidelim “demek daha kolay bir karardı. Pilotla ilgili bariz bir şekilde yanlış olan bir şey yokmuş gibi değildi; sadece bazen bu diziler tıklanıyor veya tıklanmıyorlar. ” dedi

House of the Dragon Daenerys Targaryen Olacak Mı?

House of the Dragon Daenerys Targaryen

Game of Thrones’da sekiz sezon boyunca Ejderhaların Annesini canlandıran Emilia Clarke, Targaryen merkezli yan ürün hakkında hiçbir şey bilmediğini itiraf etti. Oyuncu Ekim 2019’da Jimmy Fallon’a “Bu konuda gerçekten hiçbir şey bilmiyorum” dedi .

Bununla birlikte, o ve yardımcı yıldızları, oyuncu kadrosundaki WhatsApp grup sohbetinde diziyi tartıştılar, ancak bu çok heyecan verici bir sohbet değildi. “Biri bir gün diziyi paylaştı ve “Şuna bakın.” dedi. Biz de sadece şaşırdığımızı belirttik. Aslında tüm olay bu kadar.” dedi

 House of the Dragon Ne Zaman Geliyor? adlı haberin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!