Huawei ABD Kıskacından 5G Konusunda Kurtuldu

huawei abd 5g

Huawei ABD kıskacından sonunda kurtuldu. Amarika tarafından 5G çözümleri için şirketlerin ilgili firma ile çalışmasına izin sonunda verildi.

Çin ile olan ticaret savaşlarının reaksiyonu olarak veri kaçakçılığı ile suçlanan firma gerçekten büyük yaralar aldı. Ancak şu da bir gerçek ki, 5G altyapısını elinde en iyi bulunduran firma şu anda Huawei konumunda. Firmanın kablosuz ağ bağlantısı çözümleri gerçekten çok iyi ve eğer Amerika ile kriz yaşanmasaydı muhtemelen bütün Avrupa’ya ve Amerika’ya beşinci nesil kablosuz ağ bağlantılarını ilgili firma kuracaktı.

huawei abd 5g

Huawei ABD İznini Aldı, 5G Altyapısı Kurabilecek

Geçtiğimiz günlerde ilgili firma, ambargo uygulanan ülke tarafından çalışma onayını aldı. Amerika, kendi menşeisinde bulunan markalara ilgili firmayla kablosuz ağ bağlantıları konusunda çalışma iznini an itibariyle vermiş bulunmakta. Bu da Çinli dev üreticinin elini güçlendirdi ve rahat bir nefes almasını sağladı, aynı şekilde İngiltere ile Almanya’nın da Çinli üreticiye sıcak yaklaştığını halihazırda biliyorduk. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek, hep beraber göreceğiz…

huawei abd 5g

Konu hakkında gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz, daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!