İlk Assassin’s Creed Yan Görevleri 5 Günde Eklenmiş

assassin's creed yan görev

Assassin’s Creed yan görevleri çıkışa sadece 5 gün kala eklenebilmiş, bunun sebebi Ubisoft CEO’su oğlunun oyuna yan görev istemesi olmuş.

13 Kasım 2007 yılında çıkışını yapan ilk Assassin’s Creed oyunun üzerinden 13 sene geçmesine rağmen yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Dönemin Assassin’s Creed oyununda yapay zeka sistemlerini geliştiren Ubisoft çalışanı Charles Randall’ın söylediklerine göre oyuna yan görevler eklenmesinde Ubisoft CEO’sunun çocuğu etkili olmuş. Assassin’s Creed’in çıkışına birkaç gün kala oyunu tecrübe eden Ubisoft CEO’sunun çocuğu, oyundan çok sıkıldığını ve yapacak hiçbir etkinlik olmadığını söylemiş. Bunun üzerine de, çıkışa son 5 gün kala, ekip harekete geçmiş ve yan içerikler üretmeye başlamış.

assassin's creed yan görev

Assassin’s Creed Yan Görevlerinin Hikayesi

Konu hakkında kendi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan dönemin Ubisoft çalışanı Charles Randall şunları söyledi:

Oyunu yayımlamaya hazırdık, ilk izlenimlerimiz oldukça olumluydu. Ancak sonrasında CEO’nun çocuğu oyunu oynadı ve oyundan çok sıkıldığını söyledi. Dediğine göre oyunda yapacak hiçbir şey yokmuş. Bunun üzerine patron bana ‘Oyuna yeni aktiviteler eklememiz lazım. 5 gün içerisinde bu işi halletmeliyiz. Görevlerde açıklar da olabilir, yapacak bir şey yok, çünkü oyunu disk yazımına hemen göndermemiz lazım.’ dedi.

assassin's creed altair

Charles Randall’ın söylediğine göre, hiçbir şekilde test yapılmadan, 5 gün içerisinde eklenen yan görevlerle beraber oyun piyasaya çıkmış. Elbette görevlerde bazı açıklar bulunuyormuş, ancak neyse ki oyun deneyimini ciddi bir şekilde etkileyecek kadar büyük değillermiş.

Gerçekten ilginç bir durum. Assassin’s Creed yan görevleri hadisesi, geçmişte şirketlerin nasıl işlediğine dair kafalarımızda önemli izlenimler yaratabiliyor. Peki günümüzde durumlar hala böyle midir, bilemeyiz. Bakalım gelecekte, tarihin tozlu sayfalarından daha hangi bilgiler günümüze ışık tutacak. Daha fazla haber için Otağ‘ı takipte kalın!