IMDb Puanı Yüksek En İyi 8 Türk Dizisi

En İyi 8 Türk Dizisi

Türkiye’de çekilmiş ve izleyiciler tarafından oldukça sevilen IMDb puanı yüksek en iyi 8 Türk dizisi içeriğimize hoş geldiniz.

Listemize aldığımız 8 içerik, IMDb’de yüksek puan almış ve izleyiciler tarafından oldukça beğenilen dizilerdir. Hatta, bulunan dizilerden minimum 1 tanesini bile daha önce izlediğinize eminiz. İsterseniz hemen başlayalım!

Leyla ile Mecnun (9,1)

En İyi 8 Türk Dizisi

IMDb puanı yüksek en iyi 8 Türk dizisi listemizin ilk dizisi Leyla ile Mecnun. Hastane yoğunluğundan yeni doğan 2 bebek aynı yatağa yatırılır, aileleri “doğar doğmaz birbirlerini buldular” diyerek dalga geçer. Bebekler beşik kertmesi yapılır ve kızın ismi Leyla, oğlanınki ise Mecnun olur. Aradan 25 yıl geçer, bir gün ailesi Mecnun’a beşik kertmesi olduğunu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun ilk görüşte aşık olur ancak iki aile anlaşamaz ve Leyla’yı vermezler. Mecnun, Leylasına çoktan aşık olmuştur bile. Peşinden koşan Mecnun’un rüyasına Aksakallı bir Dede girer, başlarda sadece rüya aleminde görse de artık Aksakallı Dede dünya alemine taşınmıştır.

Ezel (8,6)

En İyi 8 Türk Dizisi
Omer e Eyshan juntos

Askerden yeni gelen Ömer, büyük aşkı Eyşan ile evlilik hayalleri kuruyordur. Onun bu süredeki en büyük destekçileri ise kan kardeşi Cengiz ve mahallenin bıçkın delikanlısı Kerpeten Ali’dir. En mutlu gecesinde, Eyşan’a evlilik teklif edeceği o özel günde, polis tarafından yaka paça alıkonulan Ömer, yolun sonuna geldiğini sanıyordu. En yakını sandığı Eyşan, Cengiz ve Ali’nin oyununa gelmiş, uzaktan yakından alakası olmayan kumarhane soygunu ve cinayet onun üzerine yıkılmıştı. 

İşler Güçler (8,6)

En İyi 8 Türk Dizisi

IMDb puanı yüksek en iyi 8 Türk dizisi listemizin üçüncü dizisi ise İşler Güçler. Ahmet, Murat ve Sadi muhteşem filmlerini çekme hayalleri kuran, gerekli parayı toplamak için isteksiz bir şekilde ‘Meslek Hikayeleri’ adlı belgesel-programda sunuculuk yaparlar. Ahmet, başrol oynadığı günlerin özlemini çekmekte, geçmiş başarılarının göz ardı edilmesinden şikayet etmektedir. Murat, mesleğini yapmaya çalışırken, kendisini bırakmış olan eski sevgilisiyle beraber çalışmanın zorluklarını yaşamaktadır. Sadi ise, gümrük memurluğu yaptığı günleri ardında bırakıp oyuncu olmaya gelmiş, bu uğurda her şeyi yapmayı göze almış biridir.

Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (8,7)

En İyi 8 Türk Dizisi

Behzat Ç, 1985 yılında Polis Akademisi’nden mezun olmuş, cinayet büroda görev yapan bir polistir. Hizmet verdiği süre zarfında aldığı kıdem tenzilleri nedeni ile hala başkomiserdir. Ekibinde yer alan diğer polisler: Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Emre, Selim ve Cevdet ile beraber kendine has yöntemleriyle, Ankara’da yaşanan cinayetleri çözmeye çalışmaktadır.

Bir Kadın Bir Erkek (7,8)

En İyi 8 Türk Dizisi

Birbirlerine çok aşık olan ama sürtüşmeden de duramayan Ozan ve Zeynep’in tükenmez hikayelerini anlatan dizi. Her bölüm karşılarına çıkan ama bir şekilde tatlıya bağlanan sorunlar aşklarının tuzu biberi.

Öyle Bir Geçer Zaman ki (6,7)

En İyi 8 Türk Dizisi

Ali, bir gemide 2. kaptanlık yaptığından dolayı ömürünün uzun yılları gemide geçmektedir. Ali’nin yokluğunda ise evi ayakta tutan karakter kızı olan Cemile oluyor. Dört çocuğu Mete, Berrin, Osman ve Aylin ile Cemile her sefer dönüşü kocası Ali’nin gelmesini bekler. Fakat bu son sefer sonrasında Ali’de bir gariplik vardır, çocukların sıkıntılarına daha ilk günden sinirlenmeye başlar. Öte yandan Cemile Ali’nin ceketinde bir mektup bulunca, hayatları tamamen farklı bir yöne savrulur.

Muhteşem Yüzyıl (6,6)

En İyi 8 Türk Dizisi

Dizi, Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında dönmektedir. Olaylar henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve o zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar. Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa Pargalı İbrahim Paşa, Valide Sultan ve Mahidevran Sultan engel olmaya çalışır. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan’ı anlatmaktadır.

Bir Demet Tiyatro (8,5)

En İyi 8 Türk Dizisi

Türkiye’nin ilk seyircili sitcomu olmuş “Bir Demet Tiyatro”da orta sınıf bir işçi ailesinin yaşadıkları, ailenin 30 yaşlarındaki işsiz ve bıçkın delikanlısı Mükremin, sivri dilli ve zeki kız kardeşi Lütfiye, fantezileriyle oduncunun karısı Feriştah gibi karakterler izleyiciye aktarılır.

IMDb Puanı Yüksek 10 Türk Dizisi adlı yazımızın sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!