İngiliz Filmleri Çekimlerde Akıllıca Adımlar Atıyor

İngiliz Filmleri

İngiliz filmleri çekimleri yapmak için akıllıca adımlar atıyor. Nasıl mı? Temmuz ayının başlarında, İngiliz hükümeti film ve TV yapımlarına devam etmek için yeşil ışık yaktı. Ancak bu güvenli bir şekilde nasıl yapılabilir?

Danışmanlık Eğlence Ortakları yürütme sorumlusu Joseph Chianese başkanlığında 17 Haziran günü düzenlenen açık oturumda, İngiliz prodüksiyon sektöründeki 3 önemli kişi, İngiliz Film Komisyonu tarafından yayınlanan Covid-19 süresince Film ve Üst Düzey TV Drama Prodüksiyonu’nda Güvenli Bir Şekilde Çalışmak isimli kılavuzun nasıl uygulanacağı hakkında konuşma yaptı.

İngiliz Filmleri Harekete Geçiyor

Marvel’ın Black Widow gibi filmlerinin ilk yönetmen yardımcısı olan Jamie Christopher, yönergelerin uygulanması sırasında herkesin sabırlı olmasını istedi ve şunları da ekledi:

Yaşanacak en büyük değişiklikler sette çalışan sayısının belirli bir miktarda azaltılması ve buna rağmen yine de verimli bir iş alanı sağlamak önceliklerimizden birisi olacak. Başka bir büyük zorluk ise pandeminin aşısı bulununcaya kadar bu kılavuz ilkelerine uymak olacak.

Jamie Chcrristopher
İngiliz Filmleri
Scarlett Johansson

Görevimiz İmkansız 7 ve James Bond’un yeni filmi Ölmek İçin Zaman Yok gibi filmlerin üretim güvenlik danışmanı Matt Spooner, değişikliklerin “muazzam bir yapısal değişiklik” olacağını söyledi. En büyük zorluğun ise bu oluşturulan ortamda güvende olacaklarını film ekibini söylerken, ekibin güvenini kazanmak olduğunu da ekledi.

COVID-19 İngiliz Filmlerini Durdurmayacak

Spooner, en çok odaklandıkları noktanın eğitim olduğunu ve ekibin doğru kararları almalarını sağlamak için yetkilendirilmesi olduğunu söyledi.

İngiliz Filmleri
“No Time to Die” filminden James Bond.

Christopher, Disney’in yeni oluşturduğu rol olan COVID Yöneticisi, bu kılavuzun ilkelerin uygulanmasında görevli kişi olacağını söyledi. Bununla birlikte, bunun bir ekip çalışması olacağını ve kılavuzun her ilkesine eksiksiz uyulmasının büyük bir önem taşıdığını da söyledi. Konuşmasını pozitif bir şekilde bitiren Christopher, “Tekrar eskiyi inşa edebiliriz ama biz eskiden daha iyisini inşa edeceğiz.” dedi.

İngiliz Filmleri Çekimlerde Akıllıca Adımlar Atıyor haberimizin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.