İngiltere Otomobil Satışları Süratle Azalıyor

Motor Üreticileri ve Tüccarlar Derneği’nden elde edilen rakamlar, Haziran ayında %34.9 oranında İngiltere otomobil satışlarının düştüğünü gösteriyor.

Koranvirüs pandemisi nedeniyle azalan yeni otomobil kayıtları için Sanayi Organı, Haziran ayında girilen 145.377 kayıdın geçen yıla göre oldukça az olduğunu belirtti. Yıllık bazda düşüşü Mayıs ayında %89 olarak belirlediler ve geçen yılın aynı dönemine göre önemli ölçü de azalma tespit edildi.

İngiltere Otomobil Satış

Pandemi ve İngiltere Otomobil Satışları

Motor Üretici ve Tüccarlar Derneği, tüm bayilikler açık olmadığından İngiltere’de yeni araçlara olan talep seviyesinin belirsiz olduğunu söyledi. Bununla birlikte tüketicilerin büyük harcama yapma olasılığı düşük olduğu için, araç sektörünün diğer perakende sektörlerin gerisinde kalacağını öngörüyor. Pandemi sonrası satışlarda artış olması için devreye giren Motor Üretici ve Tüccarlar Derneği, Hükümeti acil durum finansmanı, iş oranını arttırma, KDV kesintileri ve tüketici güvenini arttıracak politikalar ile talep ve nakit akışını kolaylaştırmak için Endüstri Destek paketi sağlamaya çağırıyor.

İngiltere Otomobil Satış

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR