İngiltere Sineması 450 Yeni Film Gösterimi Yapacak

İngiltere Sineması

Korona Virüs yüzünden kapatılan İngiltere sineması, yeniden açıldığında 450 filmle geri dönmeyi planlıyor. En son Oscar alan ‘Parasite’ ve onun yanı sıra ‘Harry Poter’ ‘Back To The Future’ gibi film klasikleri de dahil olmak üzere bir çok film yeniden gösterimde olacak.

Yüzlerce Klasik İngiltere Sineması İçin Yeniden Yayımda

İngiliz sinema severleri gelecek ay yeniden sinemaya çekmek ve sevdikleri filmleri izleyiciyle buluşturup, müşteri kazanmak için yeni bir program başlattı. ‘Sinemalar yeniden açılmaya hazırlanıyor’ sinemalar korona yüzünden kapatıldığı için açıldığında seçebilecekleri 450 yeni ve klasik filmden oluşan bir film arşivini bir araya getirdi.

İngiltere Sineması
Trolls: World Tour

Distribütörler ve film stüdyoları arasında ortak bir girişim olan bu program, gelecek ay sinemalar yeniden açıldığında izleyicileri tekrar sinemalara çekebilmek için klasikleri ve yeni filmlerin bir listesini sundu;

Film listesi arasında, sinemalar kapatılmadan hemen önce yayınlanan bir Hollywood filmi olan Trolls: World Tour ile birlikte Tenet ve Mulan yer alıyor. Military Wives ve Sonic The Hedgehog dahil olmak üzere kapanmadan hemen önce çıkan diğer filmler ve Harry Potter, Back To The Future, Twilight gibi klasik filmler de yer alıyor. Ayrıca listede yeni Oscar kazanan Parasite, 1917 ve daha fazlası da yer alıyor.

İngiltere Sineması
Back To The Future

Film listesi 19 Haziran’da sinemalara gönderildi ve hangi filmi yayımlayacakları sinemalara bırakıldı. Film arşivi: En İyi İngiliz Klasikleri, Tüm Zamanların Klasikleri, LGBTİ+ Konulu, Kadın, BAME Voices ve daha fazlasını içeren kategoriler halinde düzenlenmiştir.

Film Distribütörleri Derneği CEO’su Andy Leyshon şunları söyledi;

“Bu filmler sinemaların çalışma hızına geri dönmelerine yardımcı olmak için açıldıklarında ve sessiz bir dönemde bir filme ihtiyaç duyduklarında batırılabilecekleri için varlar. Umut, seyircinin sinema tutkusunu yeniden canlandırmaya yardımcı olacağıdır. ”

Andy Leyshon

Ayrıca sinema severlere güzel bir haber var. Cineworld bu hafta İngiltere sinemasının Haziran sonu ile Temmuz ortası arasında yeniden açılacağını doğruladı.

İngiltere Sineması 450 Yeni Film Gösterimi Yapacak adlı haberinin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.