Instagram yeni özellikler ile 10. yılını kutluyor!

Hepimizin bildiği sosyal medya uygulaması Instagram yeni özellikler ile birlikte 10. yılını kutluyor. Instagram, kullanan bir milyardan fazla kullanıcısına teşekkür etmek amacıyla birçok yeni özelliği ve uygulama simgesini bugün itibariyle kullanıma sundu. Bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya uygulamarından bir tanesi olup, bugün 10. yılını kullanıcıları ile birlikte kutluyor.

10. yılına özel Instagram, bir dizi özelliği ve simgeyi kullanıma sunuyor. En iyi özelliklerden bir tanesi ise, yıllar boyunca paylaştığınız hikayeleri hatırlamanıza olanak tanıyan Hikayeler Haritası oldu.

“Geriye dönüp, en sevdiğiniz anları hatırlayabilirsiniz”

Instagram, 10. yılında getirdiği yeni özelliklerden Hikayeler Haritası hakkında şunları söyledi: “Son üç yılda paylaştığınız hikayelerin özel bir haritası ve takvimi sayesinde geriye dönüp en sevdiğiniz anları hatırlayabilirsiniz. Bununla birlikte bu hikayeleri paylaşabilir, indirebilir ve önemli noktalarınıza kaydedebilirsiniz.”

Instagram yeni özellikler

Yeni uygulama simgeleri

Bununla birlikte en dikkat çekici yeni özellik ise, uygulama simgelerini değiştirebilme özelliği. Instagram‘ı App Store veya Google Play Store‘dan güncelledikten sonra Ayarlar kısmına gelip, ekranı aşağı kaydırdığınızda sizleri yeni Instagram simgeleri karşılıyor olacak.

Bu simgeler sadece Ekim ayı boyunca kullanılabilir olacak gibi geliyor. Çünkü Instagram mesajında; “bu ay sizi uygulama simgenizi favorinize etmeye davet ediyoruz.” dedi. Bu nedenle değiştirilebilir uygulama simgelerinin kalıcı olacağı konusunda şüphelerimiz mevcut.

Yorum kısıtlaması

Daha önce yorum kısıtlama özelliği getiren Instagram, bu özelliği yeni güncelleme ile birlikte daha da geliştirdiğini belirtti. Sürekli kötü yorum yapmaya çalışan kullanıcıları da kapsayacağını belirten Instagram, yorum kısıtlamalarının ve uyarı geri bildirimlerinin insanlar üzerinde etkili olduğunun da altını çizdi.

Instagram bunun yanı sıra, daha önce yorumunu kısıtladığınız kullanıcılar yeniden yorum yaptığında otomatik olarak kısıtlayacağı bir özellik üzerinde de çalıştığını belirtti. Otomatik olarak gizlenen yorumlar ise yine özel bir sekmede listelenecek.

Instagram yeni özellikler ile 10. yılını işte böyle kutladı. 10 yıldır kullanıcılarına hizmet veren bu platform, yine 10. yılını bir milyardan fazla kullanıcısı ile birlikte kutluyor. Doğum günün kutlu olsun Instagram!

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR