iOS 14 Pano Özelliği LinkedIn Hırsızlığını Engelledi

iOS 14 pano özelliği LinkedIn sayesinde öne çıktı. İlgili seçenek sayesinde veri kopyalayan uygulamalar yavaş yavaş açığa çıkarıyor.

Apple, WWDC 2020 etkinliği kapsamında yeni mobil işletim sistemi iOS 14’ü tanıttı. Yeni işletim sisteminin işlevselliklerinden biri de bu özellik. Bu özellik sayesinde herhangi bir uygulama iOS 14 işletim sistemine sahip bir cihazda bulunan verilere erişim sağlamaya çalışırsa kullanıcılara bir bildirim yollayacak ve bu durumdan haberleri olmasını sağlayacak.

iOS 14 Pano Özelliği LinkedIn

iOS 14 Pano Özelliği LinkedIn

Microsoft’a ait olan LinkedIn’e Apple cihazlarında izinsiz bilgilere eriştiği gerekçesiyle dava açıldı. Dava, San Francisco’daki bir federal mahkemede New York sakini Adam Bauer tarafından açıldı. Şimdilik dava hakkında ayrıntılı bir bilgi yok. Ayrıca ilgili uygulamanın yalnızca iPhone’lardan değil, iPad ve Mac gibi diğer cihazların da kullanıcı verilerini gizlice izlediği belirtiliyor. Sorun sadece uygulamanın verilere bir kez erişmesi değil, her zaman tekrar tekrar erişmesidir. Bu, uygulamanın kullanıcıların panolarına kopyaladıkları herhangi bir şifre, kredi kartı numarası veya diğer bilgilerini okuyabildiği anlamına gelir. 47 adet uygulamanın aynı bu şekilde pano verilerine ulaştığı tespit edildi ama ilk kurbanı LinkedIn oldu.

iOS 14 Pano Özelliği LinkedIn

Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR