iOS 14 pil sorunu için iPhone’u ve Apple Watch’ı sıfırlamanız gerekebilir

Yakın zamanda çoğu Apple ürünlerine gelen güncelleme sonrası, Apple kullanıcıları bazı yaygın sorunlardan sıkça bahsetmeye başladı. Hem Apple Watch, hem de iPhone‘a sahip bazı kullanıcılar, iOS 14 ve WatchOS 7‘ye güncelleme geldikten sonra özellikle pil odaklı sorunlar yaşadığını belirtiyorlar. iOS 14 pil sorunu için ise önerilen çözüm akıllı cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek.

Bu sorunun önüne geçmek için ise bir iCloud yedeği alıp, iPhone veya Apple Watch aksesuarınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz

iOS 14 pil sorunu

iOS 14 pil sorunu için ne yapmak gerekir?

Apple geçtiğimiz günlerde, eksik sağlık verileri, fitness uygulaması sorunları, iPhone ve Apple Watch aksesuarınızda yaşanan pil sorunları da dahil olmak üzere kullanıcıların yaşadığı sorunları detaylandıran bir destek kılavuzu yayınladı.

Şaşırtıcı bir şekilde Apple’ın önerdiği çözüm, iPhone ve Apple Watch’unuzu iCloud’a yedeklemek ve ardından her ikisini de fabrika ayarlarına sıfırlamak oldu. Ekstra bir iCloud alanına sahip değilseniz eğer, mevcut 5 GB’lık alanınızda uygun alan oluşturmalı ve önemli bilgilerinizi aktarmalısınız. Daha sonrasında ise telefonunuzu sıfırlayıp, bilgilerinizi tekrar akıllı cihazınıza aktarmanız gerekiyor.

Apple’ın düzeltmeler ve güncellemeler için gönderdiği güncellemeler ise iOS 14 pil sorunu için ne yazık ki bir çözüm değil. Yukarıda belirttiğimiz çözüm ise yalnızca Apple Watch ve iPhone’u eşzamanlı olarak kullanan Apple kullanıcıları için. Yani, sadece bir iPhone kullanıyorsanız yukarıdaki çözüm sizin için sadece vakit kaybı olacaktır.

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR