iPhone 12 sahipleri artık bu seçeneği etkinleştirirlerse 5G üzerinden iOS güncellemelerini indirebilirler

Apple’ın 5G’yi destekleyen ilk telefonu olan iPhone 12’ye sahip olmanın başka bir avantajı: sonunda bir Wi-Fi ağına bağlı olmadan iOS güncellemelerini indirebileceksiniz.

Ancak, iPhone 12 ile bunun gerçekleşmesi için bir seçeneği etkinleştirmeniz gerekir. Apple‘ın 5G’deki destek belgesine göre, Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri‘ne gitmeniz ve “5G’de daha fazla veriye İzin Ver” yazan seçeneği işaretlemeniz gerekir.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, bir hücresel ağ üzerinden iOS güncellemelerini alabilirsiniz ve bu tek faydası değil. Daha yüksek kaliteli FaceTime görüşmelerini, Apple TV’de yüksek çözünürlüklü içerikleri daha rahat izleyebilmeyi sağlayan 5G özelliği, Apple Music’de de yine işinize yarayacak. Tabii ki 5G’nin daha fazla veri harcayacağını da unutmamak gerekir. 

iPhone 12

iPhone 12’nin 5G özelliğini Türkiye’de henüz kullanamıyoruz

Ne yazık ki şu an ülkemizde 5G teknolojisi bulunmuyor. Ancak, ülkemizde 5G teknolojisi aktif olduktan sonra artık iOS güncellemelerinizi hücresel veri üzerinden yapabileceksiniz. iOS 14’ün ülkemizde ne zaman aktif edileceği hakkında ise net bir bilgi bulunmamasıyla birlikte, bu sürecin uzun olmamasını umuyoruz.

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ’ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR