Iphone 12 Batarya Sertifikası Apple Tarafından Alındı

Iphone 12 batarya sertifikası ortaya çıktı. Kapasite bilgilerini içeren bu belge Apple tarafından alındı ve önceki haberlere göre farklı detaylar sundu.

Son zamanlarda, bahsi geçen telefonun özelliklerinin bazılarını ortaya çıkaran birkaç belgesi Twitter’da iddia olarak geziyordu. Görünüşe bakılırsa, cihaz ailesinin en küçük üyesi 5.4 ekran boyutuna sahip olup, 2227mAh bataryadan güç alacak.

iphone 12 batarya sertifika

Iphone 12 Batarya Sertifikası: 5G’ye Dayanabilecek mi?

  • A2471 – 2227mAh
  • A2431 – 2775mAh
  • A2466 – 3687mAh

Üç model yerine cihazın dört modele sahip olacağı söyleniyordu. Ancak çıkan belgelere bakılırsa, sadece üç model gözüküyor. İhtimal olarak, Iphone 12 Max ve Iphone 12 Pro aynı pil kapasitesine sahip olabilir. Çünkü iki telefonunda ekran boyutunun aynı olacağının sızıntısı yaşanmıştı. Bir başka ihtimal ise 4400mAh pil kapasitesine sahip olacağı söylenen üst model cihazın sertifikası halen alınmamış olabilir. Bu sayıları sonuç olarak ele alırsak, bir önceki cihaz modellerinin pil kapasiteleri daha iyi durumda. Güç tasarrufu için Apple Şirketinin nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyoruz ancak bu modelleri 5G’nin olduğu ülkelerde satacağını ve 5G destekli olacaklarını duyurmuştu. 2227mAh pil kapasitesinin gün boyunca 5G desteğine nasıl dayanacağı bu yüzden bir merak konusu oluyor.

iphone 12 batarya sertifika

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR