iPhone 12 Mini Tekrar Sızdırıldı!

Her sene yeni akıllı telefon modelleri çıkaran Apple, bu sene çıkaracağı İPhone 12 serisine farklılıklar getirecek gibi görünüyor. Gelin sızan bilgilere hep beraber bakalım.

iPhone 12 Mini
İPhone X

İlk sızan bilgilere göre 5,4 inçlik modelin iPhone 12 adıyla, 6,1 inçlik modelin ise iPhone 12 Max adıyla sunulacağı söyleniyordu. Fakat L0vetodream rumuzlu muhbirin 21 Eylül’de yaptığı twitter paylaşımında, iPhone 12 Mini isimli modelin de seriye ekleneceği iddia edildi. Yapılan paylaşıma göre iPhone 12 Mini, iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max isimleriyle dört model çıkacağı söylendi. Böylece 5,4 inçlik model iPhone 12 Mini ismine sahip olurken 6,1 inçlik modelin ise iPhone 12 ismiyle çıkacağı söylenmiş oldu.

Hangi modelin nasıl isimlendirileceği teknoloji basını tarafından anlaşılamaz bir hal alırken yeni bir bilgi daha sızdırıldı. DuanRui isimli twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımda, yeni seri İPhone modelleri için üretilen silikon kılıflar arasında iPhone 12 Mini modeli için üretilmiş kılıf da bulunuyordu. Bu paylaşım iPhone 12 Mini’nin varlığını doğrular nitelikteyken 12 Max isimli bir modelin ise hiç var olmadığını gösterdi. Son bilgilere göre iPhone 12 M 5,4 inç, iPhone 12/12 Pro 6,1 inç ve iPhone 12 Pro Max 6,7 inç ekranlara sahip olacak.

Bilinen İphone 12 Mini Teknik Özellikler

İPhone 12 Mini’nin teknik özellikleri hakkında kesinleşmiş bir bilgi yok. Fakat iddialar, ekran boyutu dışında OLED ekrana, A14 Bionic işlemciye, çift kameraya ve 5G desteğine sahip olacağını söylüyor. Ayrıca çentiğinin küçüleceği hakkında da söylentiler mevcut.  Diğer iPhone modelleri ise farklı olarak 3 kameraya ve daha iyi ekran kalitesine sahip olacak. Gelecek hiçbir modelin 120 Hz yenileme hızına sahip olmayacağı düşünülüyor. Eğer 120 Hz bir İPhone almak istiyorsanız seneye ertelemenizde fayda var. 5G‘nin getireceği değişiklikler hakkındaki bilgi almak için yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

iPhone 12 Mini
İPhone 11 Pro Max

İPhone 12 hakkındaki sızıntılarımız bu şekilde. Bu bilgilerin hepsinin bir sızıntı olduğunu, doğruluk payı bulunduğunu fakat kesin olmadığını hatırlatmakta fayda var. İPhone 12 hakkındaki kesin bilgilerin 13 Ekim gibi yani önümüzdeki haftalarda yapılacağı bekleniyor. Bu bilgilere ulaşmak için takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR