Iphone 12 Şarj Adaptörü ve EarPod ile Gelmeyecek

Iphone 12 şarj adaptörü ve earpod ile gelmeyebilir. Söylentilere göre, Apple dört gözle beklenen telefonunun kutu içeriğini oldukça kısıtlı tutacak. Iphone 12’nin yanında kablolu kulaklık (earpod) ve şarj adaptörü veremeyecek. Birden fazla kaynak tarafından bu haber bir iddia olarak basına sunuldu.

Şu anlık bir söylenti olmasına rağmen, Apple bu stratejik hamleyi daha fazla Airpod satmak için uygulayacak. Şirket, telefonun yanında 5W ve 18W’luk şarj adaptörlerini vermeyecek. Daha da ötesi, Apple bu adaptörlerin üretimine yakın bir zaman içerisinde son verecek ve 20W’luk hızlı şarj adaptörlerini opsiyonel olarak satışa sunacak.

Iphone 12 Şarj Adaptörü

Iphone 12 Şarj Adaptörü Kutusundan Çıkmayabilir

Bir başka iddiaya göre Apple, 5G’nin masrafından ötürü Iphone 12’nin bütün aksesuarlarını telefondan ayıracak. Aslında, şirketin istediği Iphone 12’nin 11 ile aynı fiyatta olması veya ondan biraz daha az fiyatta olarak müşterilere sunulmasını sağlamak. Bu nedenle, Apple kablolu kulaklık ve şarj adaptörü gibi önemli aksesuarlarını telefondan ayırıyor ve böyle bir hamle yaparak, telefonun piyasaya sunulacak ücretini aşağıya çekiyor. Basına yansıyan üçüncü iddia ise, Apple karbon ayak izinden ve elektronik atıklar yüzünden oluşan çevre kirliliğini en aza indirgemeyi amaçlıyor. Müşterinin kazancını bir kenara koyarsak, Apple son iki iddiada yaptığı stratejik eylemde haklı gibi gözüküyor.

Iphone 12 Şarj Adaptörü

Daha fazlası için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR