Irkçılığa Karşı Polise Star Wars Protestosu

star wars protestosu

Fransa’daki bir vatandaş polisler yoldan geçtiği anda Star Wars protestosu ile mesaj verdi. Bu Star Wars protestosunu ünlü müzik Imperial March ile yaptı. Fransa’da da ırkçılığa karşı yapılan protestolarda yürekleri yumuşatan bir video oldu. Ayrıca bu videoyu ünlü Star Wars oyuncusu da onayladı.

Star Wars serisinin Luke Skywalker’ı Mark Hamill, bu videoyu Twitter üzerinden yorumlayarak daha fazla insana ulaştırdı ve onayladı. @rexchapman adlı Twitter kullanıcısının yayınladığı bu video milyonlarca kişi tarafından izlenildi ve beğenildi.

Beyaz bir polis memuru tarafından öldürülen Amerikalı adam George Floyd’u, işkence edilen bir viral videonun ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde protestolar hızla ortaya çıktı. Black Lives Matter protestolarının diğer ülkelerde de ortaya çıkmaya başladı. En son Star Wars üçlemesinde Finn’i oynayan John Boyega, kariyerindeki potansiyel olarak oluşacak sonuçlara rağmen Londra’daki bir BLM protestosunda tutkulu bir konuşma yapmıştı. Sonuç olarak, George Floyd’un ölümü, polis vahşeti meselesini küresel spot ışığına geri getirdi.

Star Wars Protestosu

Fransa’da meydana gelen bir protestoda polise Imperial March çalan bir Fransız müzisyenin videosu, şu anda dünya çapında meydana gelen sayısız protestolarla çok yakından bağlantılı. Hamill, videoyu Twitter sayfasında çok sayıda gülme emojisi ile yayınladı. Aşağıda yaklaşık 20 milyon görüntüleme toplayan o komik videoya göz atın.

Star Wars, adalet için mücadele ve bu mücadeleyi tüm insanlık için yapan evrensel bir temadır. Hayranlar sadece ışın kılıcı düelloları ve galaktik uzay savaşları için değil, esas olarak kötülüğün üzerinde yükselen ve onu ortadan kaldırmak için ellerinden gelen her şeyi yapan karakterler için Star Wars’ı sevmeye devam ediyor. Luke Skywalker kurgusal bir kahraman olabilir, ancak Mark Hamill açık sözlülüğü ile adaletin olmadığı zaman gerçek hayattaki bir kahraman olduğunu kanıtlamıştır.

Irkçılığa Karşı Yapılan Polise Star Wars Protestosu adlı haberin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!