Iron Man Örümcek Duyularını Kopyalama Hikayesi

Iron man örümcek duyularının aslında bir zayıflık olarak kullanılabileceğini farkeder. Marvel çizgi roman evreninde yer alan ve yalnızca bir kısmı sinemaya uyarlanmış hikayede, Iron Man ve Spider Man’in karşı karşıya gelişi, Tony Stark için bir uyanış olur.

Peter Parker, en başından beri bu yazılı evrenin en büyük bilimcilerinden olan Tony Stark ve Reed Richards’ı kendisine örnek olarak görmüştü. Bu örnek alma çabası, karşısındaki kişiler büyük bilim insanları olunca mantıklı olsa da Spidey’nin bu isimlerin birisiyle bir defa karşılaşması hiçte iç açıcı olmayan sonuçların doğmasına sebep olmuş olabilir.

Iron Man Örümcek Duyu

Iron Man Örümcek Duyularını Kopyalama

İç Savaş olayları sonrasında Spider Man ile karşılaşan Iron Man, Spider Man’in en önemli özelliği olan örümcek duyularını kopyalamayı başarmıştı.

Kahramanlar arasında yaşanan gerilimin her seferinde daha da yukarı tırmanması sonrasında Süper Kahraman Koruma Tasarısı ortaya çıkmıştı. Kahramanların özel olarak devletlere bağlanmasıyla özetlenebilecek bu tasarı ekiplerin içinde daha ciddi bölünmelere sebep olmuş, Destekleyen ve karşı çıkanlar karşı karşıya gelmişti. Bu anlaşmada Spider Man, Tony Stark’tan yana taraf olduğu için anlaşmayı kabul etmiş ve ulusal kanalda kimliğini ortaya çıkarmıştı. Bunun üzerine bir örümcek zırhı da almıştı ama kendi müttefiklerinden neredeyse kimsenin bu anlaşmayı kabul etmediğini ve hapse atıldığına şahit olunca bu işin ters yüzünü görmek istedi. Bu durum Peter Parker’ı anlaşmaya karşı çıkan Captain America’ya ve ondan taraf olmaya yakınlaştırmıştı.

Iron Man Örümcek Duyularını Kopyala: Spider Man Kendi Güçlerine Karşı

Peter’ın yavaş yavaş fikren karşı yöne kayması, kendisini bir noktada Tony Stark ile karşı karşıya getirir.

Tony, feromonlar ve hologramlar kullanarak Iron Spider kostümünde yer alan hareket verilerini kopyalayıp simüle ederek örümcek hislerini hatasız olarak algılayabilecek seviyeye gelir. Spider Man’in sahip olduğu güç Iron Man ile mücadele etmesinde kendisine yetse bile örümcek duyularının onca teknolojinin üstüne Tony Stark’ta olması onu bu kavgada sıkıntılı tarafa sokar.

Iron Man Örümcek Duyu

Spidey, Iron Man’e karşı mağlup çıktığı kavganın ardından Tony, kendisini de tutuklamakla tehdit eder. Bu olaylar Peter için İç Savaşın sebep olduğu tek sıkıntı değildi. Kimliğini açıklamasının ardından May Hala bir keskin nişancı tarafından vurulur ve bu meselede de Tony yardım etmek istemez. Peter’ın May Halayı kurtarmak için Mephisto ile anlaşma yapması ise işlerin çok daha karıştığı noktaların başlangıcı olur.

Iron Man Örümcek Duyu

İç Savaş, Tony için sahip olunan fikirlerin çoğunu şüpheye düşürse bile, asla hafife alınmayacak bir karakter olması gerektiğini ortaya döküyor.

Iron Man Örümcek Duyularını Kopyaladı yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR