J.K. Rowling Anti-Trans Söylemlerine Açıklama Yaptı

J.K. Rowling anti-trans paylaşımlarla gündeme gelmişti. Dünyaca ünlü yazar konu hakkında da açıklamalar yaptı. Dünyanın dört bir yanından Harry Potter fanları onun bu görüşünü boykot etmek için artık yazar ile ilgili paylaşım yapmayacaklarını belirtmişlerdi.

J.K Rowling Anti-Trans

Yazar bu günlerde trans bireyleri dışlayan bir feminist olarak anılıyor. Geçmişte de anti-trans söylemler yapmasına rağmen asıl büyük yorumunu geçtiğimiz haziran ayının başında yapan yazar, paylaştığı bir makalede geçen cümleler yüzünden eleştirildi.

J.K. Rowling Anti-Trans’lar Hakkında Neler Söyledi?

Paylaştığı düşünce ise şuydu: “Adet gören insanlar için COVID-19 sonrası daha eşit bir dünya yaratmak, yazar yorumladı, Adet gören insanlar. Eminim o insanlar için bir kelime vardır. Nasıl desem; Wumben? Wimpund? Woomud?

Aldığı tüm tepkilere rağmen yazar paylaşımını savundu. İlgili toplumu desteklediğini yineleyerek savundu ve kendisini dehşete düşürdüğünü söylediği ilgili aktivistlerle da temasa geçti. Fakat bunların hiçbiri yazarı bulunduğu durumdan kurtaramadı

J.K. Rowling Anti-Trans

Yazar Twitter’da paylaştığı son yanıtında; hormon reçetelerini anti depresanlar ile karşılaştıran bir paylaşımı neden beğendiğini açıkladı.”İnsanların zihinlerini iyileştirmek için zaman ve çaba sarf etmektense ilaç tedavisi yerine ilaç verenler için tamamen tembellik.” olduğunu söyledi. Ayrıca kendisinin anti depresanlar kullanmaya devam ettiğini yineledi.

Bunların hepsini açıkladığı uzun thread;

Cinsiyet geçişi için hormon kullanmanın ciddi yan etkilere yol açabileceğini belirten bir avuç makale ve çalışma var. Hormonların yeni bir dönüşüm terapisi olmasının yanında yan etkileri de büyük.

Yaptığı son açıklamaları ve geçmişte yazdığı bu tür yazılar yüzünden Harry Potter fanları ünlü yazara sırtını döndü.

J.K. Rowling Anti-Trans Konusuna Harry Potter Oyuncuları Ne Tepki Verdi?

Harry Potter oyuncuları Radcliffe,Watson, Grint; Fantastic Beats oyuncusu Eddie Redmayne olanlardan dolayı üzdüğü bireylerden özür diledi.

J.K. Rowling Anti-Trans

J.K. Rowling Anti-Translık konusunda büyük dikkat çekti. Warner Bros şirketi geçmişte Rowling’in görüşleriyle ilgili açıklamalar yaptı fakat bu son gelişmelerden sonra Fantastic Beats 3 filminin kaderi belirsiz. Özellikle de Aktör Redmayne payına düşeni aldığı için ve bu inançları kınadığından dolayı filmin gelme ihtimali düşük gözüküyor.

J.K. Rowling Anti-Trans

J.K. Rowling anti-trans açıklamalarını size anlattık. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR